Citat:
Ursprungligen postat av
SMK
Tvärtom!! Inkompetens är meriterande inom socialdemokraterna så hon skäms inte det minsta är jag rädd för. :P
Ja, titta bara på Juholt och Löfven eller Sahlin. Man blir ju mörkrädd för mindre. Dumma som sten, men giriga som fan. Skillnaden är väl att Juholt inte hade "stöd" att få fortsätta vilket miffot Löfven hade.
Det enda som talar till Ankans fördel är att hon vet att det enda som håller henne kvar är hennes namn på tapeten inom MSM genom att göra onelinerinlägg som är genomdumma, men som gör att hon är omdiskuterad oavsett hur efterblivet hennes inlägg var.
Frågan är om hon får stanna kvar efter nästa val då det säkerligen finns många som vill komma in i stugvärmen och hon är likt alla S-kärringar stendumma och giriga och S har ett överflöd av denna typen.
Hon verkar ha blivit en TERF, då hon inledningsvis stöttade trans-personerna, men när hon insåg att hon skulle behöva träffa på ett tredje ben på damtoaletten så drog hon tillbaka sitt stöd.