Citat:
Ursprungligen postat av
knark-kungen
Något som alltid förundrat mig är varför människor som knappt har några pengar lägger på sig så många onödiga vanor.
En grov uppskattning i Rask hemmet
Energidryck / läsk 1500:-
Alexanders kärringsnusande minst 2000:-
Hämtmat 2000:-
Alexanders nagellack & hårfärg / skönhetsprodukter 500:-
Månad 6000:- eller 72.000:- per år, typ det han tjänat senaste åren brutto lol.
Sedan har dom mage att säga att dom inte har råd att resa, det kallas prioriteringar och det ni prioriterar är allt annat än ungarna, det är snabba kickar, rena rama skitprodukter som inte ens gör en piggare.
Och sen red bull 20 spänn, hört talats om euro shopper? Kostar liksom 8:-, smakar lika mkt skit.
Och varför handlar dom inte på willys? Varför lagar dom inte storkok? En familj på 5 kan spara flera tusen I månaden bara genom att handla på willys. Ica är för medelklassen som har råd, white-trash Rask har inte råd att stå och köpa Franska importerade ostar i delin eller Italiensk lufttorkad skinka för 600kr/kg.
Det här är anledningen varför wt alltid kommer förbli wt. Man vill bara örfila upp den där jävla idioten tills kinderna är helt röda.
Tack för att du som jag vet vad du pratar om, bekräftar vad jag skrev i inlägget som fick en användare att påstå att jag är Rask + vill ta samma droger som mig. Fortfarande obegripligt för mig, användaren verkar kritisera Rask och borde hålla med mig men whatever.
Jag vet Rask påstår han är hemmaman, så jävligt konstigt jag då ALDRIG sett en vlogg där han köpt 1,5 kg blandfärs på extrapris och gör en stor form lasagne och en redig sats pannbiff så det går frysa in och blir lunchlådor till åtminstone HONOM så han inte behöver magra bort på en baguette med två räkor och en skiva gurka han kastar i papperskorgen för den inte var god.