• 5
  • 6
2019-03-11, 13:16
  #61
Medlem
.-.-.s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mogna-Meloner
Han häktades 2017-11-10 och fick 2 års fängelse. Så 2 år på det blir november 2019.

Men så är det detta med att de flesta blir villkorligt frigiven efter 2/3 straffet. Det blir 486 dagar om jsg räknat rätt, dvs runt 16 månader. Och det är typ nu.

Bor där i krokarna, få se om han vågar visa sig i Malå nu. Har han nåt samvete så borde han ju se till att flytta långt bort och aldrig visa sig där igen. Är han helt psyko så kommer han vandra runt där som att inget har hänt. Varenda anslagstavla i Malå borde prydas med en bild av denne mupp med all info om vad som hänt. Alla borde ha en rättighet att få veta en sån här gång.
Citera
2019-03-11, 17:29
  #62
Medlem
Han har haft permis 72h i månaden och då har han då gått runt som att inget har hänt. Typ jobbat i tjamstanbacken där hans pappa är chef. Hans föräldrar är helt övertygade om att han är oskyldig, så han lär nog tyvärr bli kvar i Malå.
Även hans pappa har varit i blåsväder angående ”tankkortsskandalen” som varit i tidningarna, så jag förstår inte varför inte hela familjen tar sitt pick och pack och drar
Citera
2023-02-13, 18:24
  #63
Medlem
Det ryktas att denna avskum är anställd åt räddningstjänsten.
Hur är detta möjligt?
Citera
  • 5
  • 6

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in