Citat:
Ursprungligen postat av
Ducadream
Frågan var inte ens ställd till dig, varför kommer du med personangrepp?
Är benämningen på din politiska ideologi ett personangrepp, om det nu är sådana värderingar du delar?
Att säga att frågan är befogad om man är autistisk är inte heller ett personangrepp, om du nu såvida inte är autistisk såklart.
Anledningen till att jah reagerar är för att det är uppenbart för alla i tråden vad för sorts invandrare det rör sig om, förutom för dig. En autistisk människa kan såklart ha svårt att förstå, men inte en normalt funtad.
Vilka folkgrupper är det som är överrepresenterade i sexualbrott? Vilka sorters invandrare får du konstant höra om som begår våldsbrott?
När var danskar/engelsmän/spanjorer/norskar/ryssar etc senaste ute och kontinuerligt våldtog svenska kvinnor? När grupperade de sig i ghetton och uppgick till ca 8% av befolkningen och ställde sig utanför samhället?
Vilka sorters människor har under de senaste tio åren "flytt" till Sverige, framförallt 2015? Dessa samma människor är det som det DAGLIGEN skrivs om i tidningarna och här på Flashback.
Varför spelar du dum istället för att bara använda ditt sunda förnuft och delta i diskussionen, utan att dra ned den på dagisnivå? Driver du med mig?