Citat:
Ursprungligen postat av
Knivur-273
Min kvalificerade gissning är att den ligger på cirka 70. Tillräckligt för att valla getter. Låt mig gärna påpeka att det finns lysande människor från hans hemland, men han är icke en av dem.
Det finns en tråd här på Flashback som heter:
Zara Larsson om Alexander Bard: "Han har noll hjärnceller".
De flesta här på Flashback tycker nog att Zara Larssons uttalande visar vilken idiot hon själv är. Tyvärr måste jag hålla med om att det där var ett extremt korkat uttalande.
Men att anklaga Özz Nûjen för att ha en intelligenskvot på cirka 70 är inte mycket smartare än att anklaga Alexander Bard för att ha noll hjärnceller. Den som säger något sådant om sin motståndare framstår tyvärr själv som den som lider störst brist på hjärnceller av de två.
Det finns vad jag kan se ingen särskild anledning att tro att Özz Nûjen skulle vara anmärkningsvärt lågbegåvad. Han är en tröttsam typ som älskar att provocera svenskarna. Sannolikt har han nått så långt som han har gjort därför att han har burits fram av våra invandrarälskande massmedier och av de politiskt korrekta medelklass-svenskar som älskar att bli åthutade av muslimska invandrare.
De sakerna kan vi diskutera, men vi bör lämna hans intelligens ifred. Annars riskerar vi själva att framstå som de verkliga mus-hjärnorna.