Citat:
Ursprungligen postat av
Jupiter3
haha jag bor i samma studenthus som Haydar Adelson. En jävla hycklare. Haydar bor kvar i en studentlägenhet genom att utnyttja systemet på ett sätt som det inte är tänkt. Många år sen han tog examen. Han är väl nästan 40 år. Låg hyra och så är det även centralt. Varför flytta om man kan utnyttja systemet och bo kvar?

Det är viktigt att stå upp för sina värderingar. Eller hur var det nu han sa i media. Tönt.
Haydars efternamn adelson är ett judiskt namn. Som du skriver så är haydar även äldre än vad han påstått till myndigheterna för att verka yngre än vad han egentligen är. Alltså han spelar bara snäll och trevlig men är egentligen en väldigt falsk människa. I verkligheten så pratar Haydar adelson skit om precis alla människor bakom ryggen och det vet alla som träffat honom.
Om du känner honom så vet även du hur mycket skit Haydar pratar om precis alla och ja han pratar även skit om dig bakom ryggen. Du är givetvis inget undantag om du nu skulle tro det.

Haydar är egentligen en riktigt negativ och nedtryckande person som dessutom är väldigt avundsjuk av sig.