Citat:
Ursprungligen postat av
marksyrah
Alltså jag trodde innan effekt att det var glas i det, eller misstänkte att det kunde vara så, sen direkt efter intag hör jag ringande i öronen. Då nojjar jag att kanske var dumt att dricka glas. Då blir allt värre såklart.
För övrigt är jag i de allra flesta fall ingen oansvarig knarkare ☺
Ja, du tvivlade på att ens inta det bruna innan du gjorde det. Direkt efter du gjort det fick du ångest för det du gjorde och du fick en panikångestattack.

Tro mig, det var inte bankat med glas.. Finns ingen anledning alls att göra det förutom att det blir tyngre, och det händer inte.
Simpel diagnos, börja ät vitaminpiller och se över din kost samt sömn för att undvika det i framtiden. Jobbigt att höra, men när man väl fått en är det enkelt att få fler. Undvik cannabis som ändå påverkar psyket - och kanske försöka köpa en liten mängd benzo för att ha hemma ifall att det händer igen.
Lycka till!