Citat:
Ursprungligen postat av
henki420
Det är vad det stod i artikeln som länkas i trådstarten. Efter att tidningen lagt den bakom betalvägg har det gjorts en massa antaganden som motsäger vad som står i den. Jag har ingen agenda och ogillar kvinnor som falskanmäler som många andra, men i det här fallet verkar hon ha haft rätt.
I artikeln citeras många av de meddelanden han skickade till både kvinnan och hans fd svärmor.
Jag har ingen agenda mot dem heller, [kvinnor] Jag älskar dem på de flesta sätt. (I synnerhet detta sätt:
https://www.youtube.com/watch?v=UFblpZDAd1E)
Men det sättet går väl inte nu i dessa dagar i homosexualiteten och normkritikens tid.
Jag skulle aldrig nedlåta mig till att "svina" en kvinna som det heter på Danska, genom att skicka meddelanden av sådan karaktär.
Att kunna förbanna I stundens ilska, det är en annan sak. Sånt går över och man kan be om förlåtelse, och få den.
Jag har varit I många år gift med en äkta kvinna och vi har avlat två fina barn. Vi är fortfarande vänner, hon och jag.
Nu när jag skriver att "jag älskar dem på de flesta sätt", så torde det inte vara nock. Jag borde skriva att jag hatar mig själv, eftersom jag är man.
En dag ändras allt, och skiten som ligger intryckt underst på vagnshjulets rullbana kommer nu ligga överst, eller tvärtom.