De alpina landslagstrupperna:
Damtlaget
Träningsgrupp 1
Frida Hansdotter, Norbergs SLK
Estelle Alphand, Åre SLK
Anna Svenn-Larsson, Rättviks SLK
Emelie Vikström, IFK Sävsjö
Sara Hector, Kungsbergets AK
Träningsgrupp 2
Ylva Stålnacke, Kiruna BK
Magdalena Fjällström, Tärna IK Fjällvinden
Nathalie Eklund, Leksands SLK
Lisa Blomqvist, UHSK Umeå SK
Lotta Säfvenberg, UHSM Umeå SK
Sara Rask, Sollentuna SLK
Elsa Håkansson-Fermbäck, Vemdalens IF
Träningsgrupp 3
Hilma Lövblom, Täby SLK
Ida Dannewitz, Uppsala SLK
Jonna Luthman, Åre SLK
Michelle Kervén, Huddinge SK AF
Evelina Fredriksson, IFK Grängesberg Alpint
Moa Clementson, Uppsala SLK
Emelie Henning, Järfälla AK
Träningsgrupp fart
Kajsa Kling, Åre SLK
Lisa Hörnblad, Höga Kusten Alpin
Lin Ivarsson, Åre SLK
Helena Rapaport, Mälaröarnas Alpina SK
Herrlaget
Träningsgrupp 1
André Myhrer, Bergsjö Hassela AK
Mattias Hargin, Huddinge SK
Matts Olsson, Valfjällets SLK
Mattias Rönngren, Åre SLK
Gustav Lundbäck, Luleå AK
Kristoffer Jakobsen, Storklintens AK Skalp
Träningsgrupp 2
Emil Johansson, SK Vitesse Skövde
Anthon Cassman, Östersund Frösö SLK
Jesper Ask, IFK Arvidsjaur AK
Dan Axel Grahn, Östersund Frösö SLK
Max-Gordon Sundquist, Östersund Frösö SLK
Hannes Grym, Storklintens AK Skalp
Filip Vennerström, Sundsvall SLK
Tobias Hedström, Duveds IF
Filip Platter, Åre SLK
Zack Monsén, Åre SLK
Träningsgrupp 3
Oscar Cassman, Östersund Frösö SLK
Jesper Brändholm, Sälens IF
Carl Jonsson, Klövsjö Alpina
Alfred Olsson, Vemdalens IF
Axel Lindqvist, Sundsvall SLK
Gustav Lindqvist, Sundsvall SLK
William Jonsson, Klövsjö Alpina
Johan Hagberg, Avesta Alpina Klubb
Träningsgrupp Fart
Alexander Köll, Landskrona Ski-Club
Felix Monsén, Åre SLK
Olle Sundin, Djurgårdens IF AF
Damtlaget
Träningsgrupp 1
Frida Hansdotter, Norbergs SLK
Estelle Alphand, Åre SLK
Anna Svenn-Larsson, Rättviks SLK
Emelie Vikström, IFK Sävsjö
Sara Hector, Kungsbergets AK
Träningsgrupp 2
Ylva Stålnacke, Kiruna BK
Magdalena Fjällström, Tärna IK Fjällvinden
Nathalie Eklund, Leksands SLK
Lisa Blomqvist, UHSK Umeå SK
Lotta Säfvenberg, UHSM Umeå SK
Sara Rask, Sollentuna SLK
Elsa Håkansson-Fermbäck, Vemdalens IF
Träningsgrupp 3
Hilma Lövblom, Täby SLK
Ida Dannewitz, Uppsala SLK
Jonna Luthman, Åre SLK
Michelle Kervén, Huddinge SK AF
Evelina Fredriksson, IFK Grängesberg Alpint
Moa Clementson, Uppsala SLK
Emelie Henning, Järfälla AK
Träningsgrupp fart
Kajsa Kling, Åre SLK
Lisa Hörnblad, Höga Kusten Alpin
Lin Ivarsson, Åre SLK
Helena Rapaport, Mälaröarnas Alpina SK
Herrlaget
Träningsgrupp 1
André Myhrer, Bergsjö Hassela AK
Mattias Hargin, Huddinge SK
Matts Olsson, Valfjällets SLK
Mattias Rönngren, Åre SLK
Gustav Lundbäck, Luleå AK
Kristoffer Jakobsen, Storklintens AK Skalp
Träningsgrupp 2
Emil Johansson, SK Vitesse Skövde
Anthon Cassman, Östersund Frösö SLK
Jesper Ask, IFK Arvidsjaur AK
Dan Axel Grahn, Östersund Frösö SLK
Max-Gordon Sundquist, Östersund Frösö SLK
Hannes Grym, Storklintens AK Skalp
Filip Vennerström, Sundsvall SLK
Tobias Hedström, Duveds IF
Filip Platter, Åre SLK
Zack Monsén, Åre SLK
Träningsgrupp 3
Oscar Cassman, Östersund Frösö SLK
Jesper Brändholm, Sälens IF
Carl Jonsson, Klövsjö Alpina
Alfred Olsson, Vemdalens IF
Axel Lindqvist, Sundsvall SLK
Gustav Lindqvist, Sundsvall SLK
William Jonsson, Klövsjö Alpina
Johan Hagberg, Avesta Alpina Klubb
Träningsgrupp Fart
Alexander Köll, Landskrona Ski-Club
Felix Monsén, Åre SLK
Olle Sundin, Djurgårdens IF AF