Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2017-06-26, 18:57
  #13
Medlem
börsvalps avatar
Vågar man hoppas på att Moderaterna lyfter Kahin Ahmed till en mer framträdande position? Man ska nog inte underskatta hur självmordsbenägna Moderaterna är.
Citera
2017-06-26, 19:10
  #14
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av AdamBomb
SD kommer inte lösa några problem. Enda sättet är "internera, deportera, repatriera". Tre saker som är helt främmande för SD.

Även om de velat det hade det givetvis inte varit möjligt. Sanktionerna som drabbat Sverige skulle vara massiva. Det krävs frivilligt återvändande, eventuellt genom att kraftigt dra ner på bidragen, vilket vi nog också blir tvungna att göra inom en snar framtid. Med eller utan SD. Pengarna är slut, vi kan inte låna i all evighet. Nästa lågkonjunktur kommer förvandla Sverige till ett U-land. Gissar på att de flesta invandrare åker tillbaka då.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback