Citat:
Ursprungligen postat av
Naknekejsaren
Du är för ensidig och fylld med idealiserade vanföreställningar om sakernas natur för att ens komma i närheten att kunna "filosofera".
Kvinnor "bossar på ett helt naturligt och positivt sätt utan att det skapar problem" över barn. För ingen har hört barn som lider av trauman från både hemska pappor och mammor?
Ensidigt och korkat, så som du alltid låter.
Jasså du.
Citat:
Ni feminister antar att mannen har behov att "förnedra", nu ska det visst vara en behov att "förnedra" en plastdocka. Men det är ungefär lika seriöst som att tro det som att tro att kvinnan förnedrar sig själv när hon masturberar med dildo. Varför har kvinnor denna behov att förnedra sig själv med robotkuk?
"antar" du menar detta inte är rätt synligt i hur samhällen har struktureerats av män genom tiderna?
NU tror ajg inte kivnnor brukar klä på och av sin dildo docklä'der, eller sätta henne vid bord...eller be dildomakaren att göra en röst i sin dido som ska säga : yes mam till allt hon säger.
Utan kvinnor tenderar ha sin dildo i någon låda någonstans att plocka fram då och då utan minsta behov sätta en mänsklig identitet på nämna plastgurka...tror inte ens man ser dildon som en kuk faktiskt.
The real stuff är liksom our of the leage för att en jämförelse ens ska låta sig göras.
Citat:
Eller vad sägs om den där boken som sålde hundratals miljoner om en man som förnedrar en kvinna på massa olika sätt, vad det män som köpte boken?
haha ja den brukar de tju tjatas om....säg mig? Vem skrev boken nu igen?
Citat:
Nu är jag själv ganska porrnegativ och definitivt negativ till dockor som kommer simplifiera mannen, avmaskulinisera honom och få hans sexualitet att krympa in i en garderob. Låt säga att Världen kommer ta nästa stef i förlorandet av sin poesi. Du har radikalfeminister å ena sidan som försöker skapa dålig stämning mellan könen, och å andra sidan storkapitalister som söker ge män en enkel alternativ då de slutat idealisera kvinnor.
Vet du...den "dåliga stämningen" mellan könen lägger jag faktiskt ansvaret helt på män, sorry men joo det gör jag faktiskt. Ni som fixat den genom tiderna och fortfarande står för den...bara läsa på detta forum. och verkligen inte kvinnor.
Citat:
Jag kan lova att sexroboten är alternativet i länder där något gåt snett i relationen mellan könen, skulle tro att det blir riktigt stort i Sverige och inte särskilt stort i Sydeuropa.
Ja visst hörredu....lika rättigheter för kvinnor är ju verklgien att något "gått snett".
men att många män växer upp och gillar tanken på att leva tillsammans med/ eller ha sex med en robot, eller kräver samhällen där kvinnor ska underställas män är ju heeeeelt normalt.