Milf är inte ord som syftar på mammor i allmänhet eller gravida i synnerhet. Milf är en lite äldre kvinna med vuxna barn alternativt barn i övre tonåren, men ändå så läcker att hennes barns vänner vill ha sex med henne.
Om du fortsätter skriva av från wikipedia kan du gärna citera resten "...ordet kan numera sägas beteckna en sexuellt attraktiv mogen kvinna, i allmänhet mellan 35 och 50 år."
Det är väldigt uppenbart att du också tänker på fel person isåfall, för det finns inga bevis på att hon skulle vara vare sej 37 år elller blond.
För den där Morgan verkar ju bara ha chattat online med någon man/kvinna/troll som utgett sej för att vara den där 37-åriga blonda kvinnan, och delat med sej av sina egna gamla bilder till honom/henne, och att polisen sen hittat spår av att den saken genom att han haft en mapp med filer som han delat ut till den personens konto. Dvs, mailkontot som nämns i domen är inte hans eget, utan bara någon helt okänd persons mailkonto som han har delat de bilderna med sannolikt i utbyte mot andra bilder.
Nej, det står i domen att det är Morgan som tagit bilderna. Morgan är född 69. En 37-årig kvinna idag skulle ha varit 23 när bilderna togs. Knappast någon som skulle beskrivas som "milf" av uppladdaren.
Citat från domen
Citat:
I tre olika datorer hittade han några av bilderna som han sett på Internet. De låg på Microsoft Messenger (MSN). MSN användes av många förr men lades ned av Microsoft år 2013 då det inte längre fanns intresse för tjänsten. I två av datorerna fanns MSN kvar men de var inte i bruk. Det var här man hittade sharing folders med bilder. I MSN kunde man skaffa kontakter och skicka filer till varandra i sharing folders. En sharing folder var en delad mapp där en användare kunde lägga in bilder som den användaren delade mappen med kunde se i realtid. En mailadress knöts till datorn där foldern hittades och därefter skedde utbyte mellan olika konton. Han tror att det fanns sharing folders på två av datorerna. Det var inte samma antal sharing folders i dem. Enligt hans teori har man slutat använda en dator och fortsatt på en annan. Ett mailkonto, ”Jospet 79”, som var knutet till en sharing folder fanns i båda datorerna. I sharing folders hittades en del av de bilder som tillhörde den bildserie som fanns på Internet. Den som har haft datorerna måste haft tillgång till bilderna. Det fanns även andra bilder i foldrarna. Han reagerade på att mannens ansikte inte syntes på Internet. I sharing folders kunde man se bilder med mannens ansikte.
Misstänker att han försökt byta till sig amatörbilder från andra runkgubbar och att någon av dessa i sin tur laddat upp det på sajterna. Svårtolkad formulering, är jospet79 hans egen mailadress eller någon han återkommande chattat med? Att de däremot är raderade från imagefap tyder kanske på nån med lite insyn i att snuten är en i hasorna?
Edit: användaren "jopset79" är alltså knappast kvinnan
__________________
Senast redigerad av Kiggzor 2017-03-21 kl. 20:22.
HAHAHA denna slampa visste precis vad som kunde hända när man horar runt på nätet. Sedan förstår jag inte varför den åtalade ska behöva hängas ut här när han ändå blev friad. Denna forumsdelen börjar kännas som en hönsbur där man kan hänga ut oskyldiga man inte tycker om.
HAHAHA denna slampa visste precis vad som kunde hända när man horar runt på nätet. Sedan förstår jag inte varför den åtalade ska behöva hängas ut här när han ändå blev friad. Denna forumsdelen börjar kännas som en hönsbur där man kan hänga ut oskyldiga man inte tycker om.
Denna forums del har ju snarare hjälpt till att fria mannen och fått oss att inse att den här kvinnan själv lagt ut bilder på sig själv och milf nej
Riktigt lågt att lägga ut bilder rent allmänt, jag delar inte med mig av det jag sitter på även om min nu värste ovän råkar figurera på några av dem. Någon sorts stolthet har man ju.
Vill man uppgradera sin stolthet ett snepp ytterliggare, ger man helt enkelt fan i att ta massa "sexbilder" på sig själv som sedan "råkar" spridas vidare.
I det här fallet verkar bilderna harmlösa, det kanske var någonting hon hade postat i något litet forum, hur hennes bröst ser ut innan och efter sin graviditet. Det är ju inget livligt poserande i bilderna om man säger så...
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!