Citat:
Ursprungligen postat av
Elwy
Där har vi den igen, din uppblåsthet. Den som får dig att tro att du t ex har den minsta aning om hur jag ser ut utan kläder. Tänk om jag har en snopp som är större än din? Kanske är det dags för dig att acceptera att det helt enkelt finns saker du inte vet. Inte ens om Pim, trots att du har läst en hel artikel om hen.
Uppblåsthet? Jag försöker att hjälpa dig att se att det finns kvinnor och män. Du tittar inte ens på källorna jag ger till dig.
Jag är säker på att du inte är en man, för att män kan se skillnad mellan kvinnor och män. Män ifrågasätter inte det självklara. Inte ens män som är transvestiter. Tänker exempelvis på Lars-Åke Wilhelmsson "Babsan".
https://sv.m.wikipedia.org/wiki/Lars-Åke_Wilhelmsson
När han klär ut sig till en kvinna, vill han bli kallad "Babsan". Och det kan jag förstå.
Men när han inte är utklädd, är han sig själv. För att han vet vad han är född som. Och det vet alla andra. Man behöver inte genomföra laboratorietester för att se att han är en biologisk man.
Men det kommer du aldrig att förstå.
Hur mycket man än försöker att förklara för dig.