Citat:
Ursprungligen postat av
botolf
Svensk arbetare på HVB hem Ringer in till Stefan Molyneux och berättar sanningen om hur Svenska politikerna valt att behandla vuxna flyktingbarn. Svenskarna ger "barnen" precis allt vad dem pekar på, från Living Proof shampo, Macbook Pro datorer till DJI Mavic Pro Drones!
Stefan Molyneux dras samma slutsats som Joe Rogan, och inser att "Sweden is fucked" samtidigt som han dödförklarar Sverige.
The Death of Sweden | Working In A Refugee Home
https://www.youtube.com/watch?v=JBFaruqbwR4&t=0s
En lång intervju, i vilken man får höra om helvetet på HBV-hemmen! Jag orkade inte höra hela men i alla fall så förstår man att hela HVB-verksamheten är olämplig för ALLA!
- Vuxna som ljuger om ålder
- Ensamkommade (EK) som som hotar, kastar mat, slår sönder inredning om de inte få påfyllnad på telefonkort.
- Personal som blir sönderskurna
- Grupper som misshandlar varandra
- EK som blir deprimerade och isolerar sig
- EK som inte respekterar tider och kommer sent på nätter
- EK som slarvar bort busskort efter busskort och kräver nya
- EK som klagar på maten
- EK som klagat på aktiviteter, men inte vill delta när ativiteter ordnas
HVB-hem är olämpliga för alla. Så ni alla Rymdkramare/#jagärhär människor. Livet på HVB-hem förstör många människor och kostar miljarder. Det är inga gulliga barn i de flesta fall, det är unga män som är aggressiva, saknar impulskontroll, som mår dåligt av att bo på barnhem.
- Stäng HVB-hemmen och skicka hem männen innan de är helt fördärvade!