Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2016-11-12, 06:28
  #1
Medlem
Vänster media i Sverige har hela tryckt på TRUMP uttalande om muslimer.

Dom säger att han vill slänga ut alla muslimer.

Det stämmer inte riktigt men det spelar ingen roll för vänstern. Det låter bättre om motståndaren är "ond"

Han vill tillfälligt hindra muslimer ifrån muslimska länder med inresa för att få bukt med extremismen.
Extremismen som har mördat en massa människor i USA som ex:

1.World trade center 2001
2.Los Angeles Flygplats 2002
3.Little Rock recruiting office shooting: 2009
4.Fort Hood shooting, at Fort Hood near Killeen, Texas. 2009
5.Boston Marathon bombings 2013
6.Attacked four New York policemen in the subway with a hatchet, 2014
7.Attacked the Curtis Culwell Center 2015
8.Chattanooga shootings 2015

Här en lista på över 100 terrorism brott ifrån muslimska terrorattacker över hela världen.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rorist_attacks

Det är också anledningen till varför en del muslimer röstar på TRUMP.
Det är muslimer som också vill stoppa muslimsk terrorism.

Kvinnor som ASRA Q som är både muslimsk kvinna och journalist.
http://www.msn.com/en-gb/news/world/...cid=spartanntp

Hon vill stoppa muslimsk terrorism och tror att TRUMP är mannen för jobbet.
Hon gillar inte CLINTON RETORIK genom att döma ut alla som röstar på TRUMP som rasister, kvinnohatare, ignorant, intoleranta, hatfulla osv



Självklart gjorde AFTONBLADET muslimska kvinna Nivette
Dawod en kontring och målade ut dessa muslimer som rasister.
http://www.aftonbladet.se/nyheter/ko...cle23898509.ab
Hon hittade en rasist och kvinnohatande muslimsk man som röstade på TRUMP.
Citera
2016-11-12, 06:44
  #2
Medlem
oyegies avatar
Vänta nu det är väl bara vita män som kan vara rasist,ska muslimer vara rasister nu helt plötsligt,å fan grattis.
Citera
2016-11-12, 10:25
  #3
Medlem
CarlXIIs avatar
Läste också liknande i Aftonbladet, många araber vill ha bort judarna från makten.
Citera
2016-11-12, 10:36
  #4
Medlem
Gosifs avatar
Spännande och korrekt från sexpressen. En kebabtomte som anser att Hillary har hjälpt till att skapat IS.
Citera
2016-11-12, 12:20
  #5
Medlem
Herkulesbigs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av oyegie
Vänta nu det är väl bara vita män som kan vara rasist,ska muslimer vara rasister nu helt plötsligt,å fan grattis.
U kidding! Varför skulle endast "vita män" vara rasister?? Jag har träffat både black o muslimer o andra folkgrupper som är rasister. Många hatar vita västerläningar typ amerikaner. Det är oftast den första fråga när jag är typ Indonesien om jag är från USA. De är allergiska emot dem där just nu. Ser ner på dem verkligen som mindre värdiga personer. Samma som när man kommer till Japan där de flesta är verkliga stora rasister där!! De ser ner på alla icke japanska människor då framför allt oss "vita".

OnT: De absolut inte konstigt att muslimer röstar på trump. Det eftersom de flesta inte anser ISIS förespråkar islam. Helst då muslimer som inte är kontrollerad av Arabien, som typ Indonesien. De som röstar på trump vill de "extrema" islamister ska väck från USA.
Citera
2016-11-12, 12:32
  #6
Medlem
LeifD2s avatar
Trump gillar inte dom islmaister som O´bomba och Clinton stött, framför allt i Libyen och Syrien. Dom som drabbats hårdast av Clintons/O´bombas utrikespolik är muslimer. Av dom 300000 som dött i Syiren-kriget så är den absoluta merparten muslimer.
Clinton är en katastorf för alla, även muslimer. Dom enda msulimer som på sikt skulle tjäna något på Clinton är lednignen i diverse terror och banditorgansiationer. Men bara så länge dom fölger i USAs/Saudis ledband. Vi ser hur det har gått för dom islamist-ledare som varit lite för olydiga och för självständiga. Plötsligt så råkar bilen man färdas i träffas av en av CIAs raketer, avfyrad från någon fjärrstyrd flygmaskin. Även om man fått både vapen och pengar från samma CIA bara något år tidigare.
Citera
2016-11-12, 12:34
  #7
Medlem
LeifD2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av CarlXII
Läste också liknande i Aftonbladet, många araber vill ha bort judarna från makten.

Ja, fan. Dom där araberna har då i alla fall en sak rätt då...
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback