om man kollar på scamadviser så är dom säkra dom har hållit på i över 3 år och jag har för mig att en polare har köpt därifrån har för mig att dom håller till i Tyskland
Jag är också ute efter att köpa bromsskivor men ibland så är sidorna t.ex. reservdelar24, autodoc osv svåra förstå sig på och chattsupporten är ingen vidare.
Var på väg att beställa bromsskivor och de säger först att man får 2 i en kartong och senare en annan i supporten säger att det priset är /st
samtliga är samma, man kan registrera konto på en av dessa och använda samma för att beställa från valfri sida
Autodoc har regelbundet erbjudande av fri frakt
Är det enda skillnaden?
Då bör man ju beställa oftare från Autodoc istället för någon av de övriga.
Jag brukade beställa mest från bildelar24. Men kanske skulle byta då...
Jag har köpt ofta från dem, runt en veckas leverans men tyvärr till dörren så du måste vara hemma när de kommer med grejorna.
Beror nog på den lokala transportören. Med SMS-avin har jag fått alternativen personligt överlämnande hemma, hämta hos transportören, eller ge fullmakt till transportören att lämna grejorna på plats man själv specificerar. Men för det sista ska man ju såklart bo i ett hyfsat hederligt område
Inga problem alls att beställa därifrån Gjort ett flertal gånger. Dubbelkolla dock att allting stämmer överrens med chassinr och liknande då det är lite småtradigt att skicka tillbaks det igen.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!