Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2016-10-16, 21:11
  #13
Medlem
Frågan är snarare vad du ska ha den till, och vad du uppskattar. Om du ska köra långt, så kan det vara bekvämt med landsvägslok. Dvs bilar som går stadigt och tyst. Då är det större bil du ska ha. Ska du åka till jobbet varje dag, kanske du vill ha en bil som drar lite bränsle. Ska du köra få mil, då är det en bil som kräver lite rep och som behåller värdet.
Men jag som tidigare Volvo fantast säger nu. Köp ingen volvo. De är överprisade. En fin japanare är bättre bil. Volvo V40 tidiga modeller är rena skräpet.
Citera
2016-10-17, 15:46
  #14
Medlem
ArischManns avatar
Mazda 6, 323, 626 kan det vara något?
Just mazda 6 -04 verkar det finnas en del som ligger i rätt pris, och dom är ju rätt fina att kolla på också om man jämför med tex en -00 v40
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback