Citat:
Ursprungligen postat av
m1ndCTRL
En skadad (borderlinad, självdestruktiv, strålkastar-kåt) tonåring som sett statistiken dala på sin kanal, kommer på att hon ska skapa ett rykte om att hon är kidnappad och gör en video där hon kanske viskar "help me" (till vem? tittaren, den som filmar eller myndigheter?) samt skapat några trollkonton som sätter igång hypen = 1000-2000 nya views och hon kan glatt pulla sig till sömns om nätterna igen.
100000 nya prenumeranter bara idag.
Mnjäää....och är hon kidnappad borde väl ändå kidnapparen kolla videon innan den läggs upp? Eller någon närstående borde ju också följa flickan på youtube och snappat upp ryktena och skickat dit en polispatrull (hon verkar ju hållas hemma) om det fanns minsta misstankar om att ryktet var sant. Eller åtminstånde åkt över själv.
Och kidnapparen tvingar henne lägga upp videos för att det är kul? Tror inte det är så många som fattar misstankar om något fuffens för att en liten flicketös tar paus från youtubingen ett tag.
I call bullshit.