Citat:
Ursprungligen postat av
Mulla Krekar
Det händer, som natten till idag, att jag inte sovit någonting alls. Jag sjukskriver mig från arbetet (eller det är egentligen en daglig verksamhet, som man kan komma o lite hur man vill), o berättar dessutom som det är.
Men ni som jobbar med att t.ex. köra fordon eller handha farliga maskiner, jobbar ni ändå? Jag blir i.a.f. lite desorienterad o snurrig på bara 24 timmar utan sömn.
Jag brukar bara göra som vanligt, dricka kaffe och äta frukost vid normal tid, inga större utsvävningar från det vanliga mönstret.
Sen blir man rätt seg efter man ätit lunch, det kan vara lite jobbigt.
Iof har jag ett rätt farligt jobb, ett misstag kan faktiskt sluta med döden, man måste ofta vara skärpt.
Mitt rekord är 4 dygn utan någon som helst sömn (inga droger etc.) endast kaffe och lite mat, men de sista dygnet var helt sinnessjukt, hade en massa hallisar och hörde röster, såg skuggor och personer, kände mig förföljd fast jag bara var i min lägenhet hela tiden.
Mvh.