Citat:
Ursprungligen postat av
viwil002
Tror ni att det är en förmildrande omständighet om flyktingboendet "riktar sig till vuxna och familjer med barn"? Det borde det ju vara i jämförelse med boenden för s.k. ensamkommande "barn".
Har blivit bjuden på visning av en lägenhet (ungdom under 25 år) vid Bromma Sjukhus precis i närheten av ett planerat flyktingboende på 100 tillfälliga lägenheter. Området verkar acceptabelt idagsläget. Utöver sjukhuset ligger det förskolor, skolor och ett äldreboende precis i närheten. Skulle ni avvakta tills det (mot förmodan) dyker upp nåt bättre via Stockholms bostadsförmedling?
Kaosblattar förpestar oavsett om de är barn eller vuxna, kaosblattar är kaosblattar.
Låg IQ, låg impulskontroll, sadistiska av naturen, genuint onda, sinnessjuk religion som gör de till ännu värre människor än vad de är naturligt. Monster på två ben helt enkelt.
Dock tror jag det blir svårt att få något kaosblattefritt om du inte betalar, Bromma låter som det bästa man kan få utan att betala.
Situationen lär ju inte bli bättre så länge Sjupartiet Svampätarna (S+V+Alliansen+MP) sitter vid makten.
Jag menar du kan ju hamna i betydligt värre områden än Bromma, Bromma är lugna gatan även om 100-500 kaosblattar flyttar in med sin djur och barnplågande avkomma.
Har du barn ska du dock hålla koll på de, kaosblattarna och deras avkomma gillar att våldföra sig på icke Kaosblattars avkomma, både fysiskt och sexuellt. Dvs. både de äldre och de yngre kommer ha ett "gott öga" till dina barn.