Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 8
  • 9
2018-03-21, 11:59
  #97
Medlem
LaurentiusLucidors avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ambelain
Vilket alla redan visste från början (bla eftersom själva fallrapporten inte ens beskrev någon som hade kraschat i sjön, utan som försiktigt landade och sen åkte därifrån).


Oj, så vittnena ljög när de påstår att:


Citat:
Flygande genom luften kom ett avlångt cigarrformat föremål – rakt mot dem. Föremålet svischade förbi över deras huvuden och ut över vattnet. Det lät nästan som att någon eller något manövrerade den avlånga saken. Ljudet kom liksom stötvis.


Med en kikare kunde de sedan följa hur det okända föremålet girade åt vänster, kom flygande tillbaka mot dem för att sedan landa kontrollerat mitt i sjön och sjunka. En flock med fåglar lyfte mot himlen vid landningsplatsen.

https://www.metro.se/artikel/ol%C3%B...B6n-nammajaure


Du sitter tydligen på information som inte ens de inblandade har. Kan du länka till denna info tack!?!
Citera
2018-03-24, 12:48
  #98
Medlem
LuluBrooksies avatar
Jag kanske inte har så mycket att tillföra om just UFO Sveriges sjunkande medlemstal, men apropå "halvandlig":
Om man tittar på ufologer på Youtube så anser jag att det tillkommit en ny kategori, nämligen ett slags andligt eller halv-andligt perspektiv på UFON, i synnerhet den amerikanska militärvideon och de ufon som är i form av ljus, orbs.

Är dessa en sorts varelser eller en sorts naturfenomen, en sorts okänd materia!?
Något naturfenomen som vi inte ännu förstår oss på? Det skulle kunna förklara varför de alltid syns just i luften?

Åtminstone är det så jag tolkar Neil Degrasse Tysons uttalande samt en egen erfarenhet...
Hoppa till 6:11
https://youtu.be/N2Eujex-vsk
Citera
  • 8
  • 9

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback