Citat:
Ursprungligen postat av
DrNobody
Den svenska kulturen är i ständig förändring, som många här inte hänger med på. Sverige globaliseras, varför kan inte vår gamla nationalsång få göra det för en kväll utan att folk börjar gråta? Folk här är så jäkla but hurt. Synd att folk inte har riktiga problem så vi hade sluppit allt fjantigt gnäll om patriotism. Tänk att man alltid vet var man hittar dom största och mest lättkränkta töntarna.
Riktiga problem som att gnälla om negerbollar, kinapuffar, glassarna Nogger och 88:an, Tintin och Pippi?
Citat:
Ursprungligen postat av
DrNobody
Varför har alla "Prova det här i ett annat land och se vad dom gör" som argument? Så bara för att dom i land X hade lynchat, så ska packet i vårat lands hat och hot godtas? Titta dom är ännu dummare i huvet så vi kan och vill vara ganska dumma i huvudet. Vi hade ju trots allt kunnat bete oss ännu barnsligare.
Fy fan för SD-mesar alltså. Så förbannat töntigt att bli upprörda över en sån här grej. Gött de vore om man svenska folket fick rösta ut partier ur Riksdagen. Svenska folket vill inte ha SD, om SD är för svenska folkets bästa så hade dom hållt käften och grävt ner sig i skogen. Jävla töntiga fegisar är vad SD är.
Oj du var mig en riktig pensionsräddare du...
Svenska folket får både rösta in och ut partier i riksdagen, det är det som kallas demokrati. Svenska folket vill ha SD och därför röstade svenska folket in de i riksdagen.
Låt nu inte den här chocken ta dig allt för hårt...