Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2016-02-08, 11:02
  #1
Medlem
Knullkungens avatar
http://www.expressen.se/gt/politiker...--med-konsord/

"Miljöpartisten Erik Hugander, ledamot i regionfullmäktige Jönköpings län, ville under lördagen sprida en krönika om SD:s politik på Facebook. Han valde då att inleda inlägget med orden "kuk" och "fitta" i versaler, vilket P4 Jönköping var först med att uppmärksamma.

– Jag tycker det är viktigt att få fram vad SD:s politik står för. Jag har ju många Facebookvänner som inte är intresserade av eller trötta på politik – men jag tyckte att det här var så viktigt att jag ville försöka nå även dem, förklarar MP-politikern."

Vad anser vi om hans metod?
__________________
Senast redigerad av Knullkungen 2016-02-08 kl. 11:24.
Citera
2016-02-08, 11:11
  #2
Medlem
ColaKexs avatar
Stavas desperation....
Citera
2016-02-08, 23:27
  #3
Medlem
LeifD2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Knullkungen
Vad anser vi om hans metod?

Typisk för den intellektuella nivån i Mp. Det säger också en del om hans umgängeskrets som tydligen lockas något alldeles oerhört av allehanda könsord.

Min gamla signatur är fortfarande aktuell, även om jag har tagit bort den;
Miljöpartiet: Diesel - knark - porr!
Citera
2016-02-09, 00:00
  #4
Medlem
Y2Ws avatar
Jag hade också varit desperat om jag var politiker i MP (men jag hade aldrig sjunkit så här lågt iofs).
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback