Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2009-07-21, 12:33
  #481
Medlem
z2joiss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ewws
Efter Gustaf III och minister T Bodström finns det ingen svensk/norsk som underskattats så sublimt som Runar, min vän Runar.

Nej, han var en lysande ytterforward i Lyngby. Men efter en höftskada blev han frälst. Minns när han i Drillos regi klackade in 3-0 mot Brasilien. Kanske den främsta spelare Norge haft. Om man inte räknar in Magnus Hedmans korta sejour i Rosenborg då.
Citera
2009-07-21, 15:01
  #482
Avstängd
Själsfrändes avatar
Någon som vet om Runar kör brasilianskt?
Jag tror det.
Citera
2009-07-21, 15:26
  #483
Medlem
TröttSvensks avatar
Jag tror han är för feg för det, den mannen tål nog inte det minsta smärta...

Citera
2009-07-21, 22:48
  #484
Medlem
Kan vi nu sammanfatta????

Runar är en sol-och-vårare

Han kommer alltid upp på fötterna

Ingen i media kommer att slutgiltigt avslöja honom
som den bluffare han är

OCH

Han är en psykopat?
Citera
2009-10-11, 13:48
  #485
Medlem
Nu skall Runar bli pappa.
Med sin fru.

http://www.aftonbladet.se/nojesblade...icle5917572.ab
Citera
2009-10-11, 14:12
  #486
Medlem
WTFSTHLMs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Goriot
Nu skall Runar bli pappa.
Med sin fru.

http://www.aftonbladet.se/nojesblade...icle5917572.ab

Hahaha, fan att ungen (Amedeus?) till vänster i bild ser exakt lika
korkad ut som pappa (Runar? Väl?)....

Kommer att tänka på Stig-Helmer & Son...
Citera
2009-10-11, 16:03
  #487
Medlem
TröttSvensks avatar
parets kärlekshistoria, som inleddes med en dejt redan 2001, men som först blev riktigt seriös under hösten 2007.

Hmm...

för några år sedan ärvde Jessica tillgångar på över 19 miljoner kronor.

Ahaa...

Runar är en äcklig lycksökare som borde bli utsparkad till Norge omedelbart...
Citera
2009-12-09, 18:10
  #488
Medlem
ttamizs avatar
Hade på TV4 : s förkväll och ser Elisabeth Höglund och Yvonne Ryding intervjua Runar. Damerna är mäkta imponerade över hur duktig han är som föreläser i ledarskap för bolag med miljaromsättning etc. Damerna mumlar hela tiden att de håller med och ger intryck av att tycka att han kan allt.

Yvonne frågar dessutom om man kan hyra honom privat. Runar berättar att han har en verksamhetsgren som inriktar i sig mot privatpersoner i något av bolagen.

Så där rullar det på och under tiden kollar jag upp alla bolag där han sitter i styrelsen. Allihopa har betlaningsanmärkningar, en del har han ihop med Dr Alban andra saknar revisor.

Egentligen borde inte ett enda företag vara verksamt - men TV4 ger honom gladeligen gratis reklamtid.

Var nog bland dem sämsta jag sett på år och dag. Folk tror ju att Höglund som gammal skjutjärnsjournalist gjort lite research - för mig tog det 5-7 minuter - varför ge en skojare gratisreklam medans andra seriösa får kämpa med näbbar och klor.
Citera
2009-12-09, 18:44
  #489
Medlem
wonderlands avatar
Det är väl meningen att Förkväll ska väl vara mys för medelålders eller vilka de nu riktar in sig mot, inte att fråga ut Runar ang betalningsanmärkningar och varför han ljög om Hollywoodkändisar som han sa sig känna.
Visst är det såna frågor jag tror de flesta vill ställa, men Runar har säkert krav på att vissa saker inte ska tas upp bla. det och snack om Carola.

Men då är ju frågan varför de ger honom gratisreklam. Dom kanske har svårt att ständigt locka kändisar till programmet eller nåt. Hela Förkväll går ju ut på rövslickeri dock, så ja...Runar kanske ringde upp dom och de sa ja.
Citera
2009-12-09, 20:20
  #490
Avstängd
Mkt skit snack om Runar. Jag känner honom och påmig har han alltid värkat en schysst och o komplicerad kille som haft o tur med kvinnor.Av monga ses han som ett kap både för sin personlighet/ut seend'e och sin för mögenhet.Hoppas han har bättre tur med Jessica och att hon ej för svinner med några miljoner
Citera
2009-12-10, 14:10
  #491
Medlem
Runar Söögard är ett svin, ett riktigt jättestort äckelsvin. Det kan vi vara överens om
efter att ha läst denna tråd, och efter att ha tagit del av annan info i tidningar etc.
Han har vuxit upp i en familj där fadern ägnade sig ät diverse ekonomiska brott, vilket
renderade honom fängelsestraff i Norge.

Sonen Runar var enligt vittnen från den tiden en fullblodsegoist som slog ner och trampade
på alla som försökte vara bättre. Därför har han kommit dit han är idag. Han är den typ
av människa som till varje pris ska lyckas, ska vinna, vara bäst. Vägen han valde för sin
"vandring i livet" (citat) var att sätta upp en religiös fasad framför sin verksamhet. En
skraptunn fasad, vet vi numer. "Halleluja, halleluja", ju flera rop, desto mer pengar kommer
in. Runar visste hur man sköter det hela. Han har knullat runt bland Sveriges kändistjejer,
dragit in stålar på diverse ljusskygga verksamheter, minglat på Stureplans krogar för att
"frälsa tjejer" från djävulen. Haha, man skrattar! Tyvärr har ju en del brudar gått på det där.
L**d*n*, Br**i*, L**nda m fl.

Giftermålet med Carola, ett spektakel utan motstycke. Man kräks ju nästan när man ser Carola
sjunga till sin brudgum. Hon är ju en också en äckelmänniska, fullblodsego med en lättskrapad
fasad av halleluja-smink.

Men åter till Runar, vad gör han nu, läser han detta, i så fall törs han svara, nån annan
som har info?

Hoppas på mer info om detta äckelsvin
Citera
2009-12-10, 21:23
  #492
Medlem
Alonens avatar
"Jag coachar Sting..."

för några år sedan ärvde Jessica tillgångar på över 19 miljoner kronor.


åååÅÅååå fy fan, Stackars blåsta Jessica, mannen är ju en luftpastej av sällan skådat motstycke. Minns bara "jag coachar Sting", etc, etc...

(Jag vill se en femårsuppföljning på denna relation...)

Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback