Citat:
Ursprungligen postat av
Machines
Runar berättar hur det står till på sin blogg."När jag ibland kommer in i mitt flow, så fullständigt exploderar det i mig på ett fyrverkeriliknande sätt som gör att kreativiteten fullständigt briserar.
Så har nämligen de senaste månaderna varit, och det känns som en popcornmaskin i huvudet på mig med idéer, planer och visioner må en mängd olika områden." Det verkar gå bra nu.
Ha ha, han och Tommy Dahlman kunde vara tvillingar. Men Runar verkar ha släppt Gud helt och hållet nu. Det är bara pengar. Han kanske var smart som lanserar boken i Norge, dit jag antar att Kronofogden inte kommer åt hans pengar. Men frågan är hur känd han är i Norge? Det kanske han är? På hans blogg kan man i alla fall se några kommentarer om att boken inte kan beställas till Sverige. Han kanske skulle ha tänkt på det?
Men nu kommer alltså hans självbiografi ut. Trodde den redan var ute? Enligt pressrealeasen ska vi här kunna läsa om hans bröllop och skilsmässa med Carola. Med tanke på hur deras situation ser ut får jag en känsla av att Runar verkligen inte vill stöta sig med henne. Det kommer säkert bli ett oerhört tråkigt kapitel.
Han har levt bland kändisar och fotomodeller i Hollywood. Det har jag också gjort. Bland dem. Det gör antagligen alla, men kanske inte just i Hollywood. Det är en skillnad att leva med kändisar och bland kändisar. När Expressen för några år sedan kollade med de kändisar Runar påstod sig vara "andlig mentor" för, hade de inte hört talas om honom. Det blev extremt pinsamt. Nu, tio år senare, vill alltså Runar påminns oss om dessa lögner? Vad har han mer gjort? Jo, han gifte som sig med en miljonärsdotter och satte sprätt på hennes pengar tills hon slängde ut honom. Sedan körde han sitt företag i botten och ska in i finkan senare i höst. Ja, det här kommer bli en kanonspännande höst.