Citat:
Ursprungligen postat av
Utflyttad
I det här fallet så vill jag mena att det föreligger en större möjlighet att gärningsmannen/männen ej är etniska Svenskar.
Handen på hjärtat, vad som kan vara normaliserat i andra kulturer kan av Svenskar anses som sinnessjukt.
http://www.liveleak.com/view?i=93d_1...379&comments=1
Skulle påstå att det mest troliga är att det är en psykiskt rubbad individ av valfri etnicitet, det är en sexuell avvikelse, och det finns människor i alla länder som praktiserar djursex.
Att herdefolk har gjort det är väl något utav en klassisk stereotyp, och inkluderar även Walesare, Nyzeeländare etc, men hur vanligt är det? Och vad finns det för vetenskapliga studier som har undersökt fenomenet? Hur vanligt är det i de kultur du verkar referera till? Vad finns det för vetenskapliga undersökningar som har undersökt fenomenet i dessa länder?
Så, ja, det är en sexuell avvikelse, och sker även i Sverige. T ex länken nedan.
http://www.metro.se/nyheter/erik-har...SCoAW3ToM723Y/
Citat:
Erik har sex med djur: ”Jag följer inte lagen”
På särskilda nätforum samlas svenskar som har sex med djur. Erik, som är i 40-årsåldern, är en av dem. ”Jag är mest intresserad av hundar och kor”, säger han.