Citat:
Ursprungligen postat av
Taggen2
Det känns ovanligt att ngn har en torskbekant, ofta är ju övriga torskbröder okända för varandra, de "känner" möjligen varandra via pm. Är ni bekanta o du litar på vederbörande, så bör du ju inte skriva "var försiktig", utan i stället "Varning! Undvik!". Givet det skrala escortutbudet i Malmö så behövs mer recensioner om vilka som är ffa säkra o vettiga. Jag tycker vidare att man ska vara helt säker på sin sak, innan man postar det, o särskilt om det är andrahandsuppgifter. Vad hände eg. din bekante?
Citat:
Ursprungligen postat av
Saybon
Instämmer. Undrar också vad som hände med kompisen.
Jag har träffat en av dessa tjejer (A) ensam och det var en bra upplevelse.
Citat:
Ursprungligen postat av
Elitept
Jo jag såg det. Men jag tog en chansning och träffade henne innan killen skrev att han hade blivit rånad av henne.
Och jag hade inga problem med henne hon var trevlig och jag fick vad jag ville

Fantastiska bröst på den tjejen.
Jag känner inte till den aktuella damen, men precis som man måste använda omdömet vad gäller vilka tjejer man träffar så måste man också använda omdömet vad gäller "varningar" och tilltron till recensioner.
Det finns ju personer som på något sätt njuter eller tycker att det är kul att posta
falska varningar,
falska negativa recensioner eller
falska rykten. En eskorttjej som jag känner mycket väl råkade ut för det och eftersom jag just känner henne mycket väl (även privat) så var det för mig uppenbart att det handlade om falska påståenden. Även andra tjejer har jag förstått har ibland råkat ut för det.
Precis som det finns falska positiva recensioner (skriven av hallicken eller tjejen själv) så finns det falska negativa recensioner – det är en djungel därute och det är bara att använda erfarenhet. omdömet och det stora huvudet (alltså
inte det som sitter mellan benen

) så gott det går.