• 9
  • 10
2018-01-04, 13:50
  #109
Avstängd
NAVYSEALTEAM6s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Batuta
Ledamot i Lärarförbundet.
https://www.google.se/search?q=l%C3%...ih=492#imgrc=_

Hennes twitter ger bilden av en klonad sk antirasist och flyktingaktivist. Retweetar exempelvis Arnstad, Orrenius och Banke.
https://twitter.com/AnnaSundb

En till recension av hennes bok:

http://www.hn.se/n%C3%B6je/b%C3%B6ck...svar-1.1781859

Haschpsykosen verkade sitta i anmärkningsvärt länge.




Vad gör den radikala muslim kvinnan Annna Sundberg idag? Inte är kvinnan fortfarande radikaliserad?
Citera
2018-11-06, 14:39
  #110
Medlem
Rätt uppenbart att hon cashat in på en fejkstory. Den högt uppsatte terroristen Said Arif som hon ska levt utomlands med 16 år t.ex. Borde varit rätt mycket uppmärksamhet kring denne terroristhöjdare när han dömdes och sen dog, men försök googla honom. Får knappt upp något alls.
Observera också hur hon drar olika versioner i olika medier, här har hon bara varit borta från Sverige i några månader, i andra bortåt 16 år

https://tidningenfolkhogskolan.se/ja...ill-is-tanker/

Och oj vad lätt hon lyckats skiljas från två hårdföra islamister, inga frågor på det ?

Väl genomförd affärsidé dock. Och med spökskrivare Huor "som styrt upp dramaturgin". Filmmanus nästa ?
Citera
2019-12-20, 15:38
  #111
Medlem
Nu är hon med på svenska yle.

https://svenska.yle.fi/artikel/2019/...ska-is-kvinnor

En artikel från 2016.

https://svenska.yle.fi/artikel/2016/...nda-jihadisten
Citera
2022-04-01, 22:12
  #112
Medlem
är det här en annan tant?

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/h...-begars-haktad
Citera
2022-06-27, 13:41
  #113
Medlem
Krimkolls avatar
Otroligt olämpligt såklart. Det säger ju allt om ens persons sympatier, verklighetsförankring och val av partner som har sådana åsikter, beteenden och kriminella aktiviteter för sig. Dessa fruar, sympatisörer och konvertiter har visat sig oerhört farliga som reser iväg till IS och sen ska "komma hem" som IS-krigare. Nej tvi och fy fan, utvisa alla dessa män och kvinnor till mellanöstern så kan dom sitta där med sitt äckliga IS, leva i sin misär med sin stenåldersreligion och stenålderskultur som dom så önskar sig men som vi absolut inte vill ha och inte ska ha i vårt Sverige.
Citera
2025-07-14, 18:32
  #114
Medlem
Inte Ligents avatar
*Bump*

Det finns en ny intervju med henne, postad 2023.

En brittisk youtuber intervjuar henne hemma i hennes kök i Rissne/Rinkeby. Intervjun är tre timmar lång och innehåller en del extra detaljer om henne som inte framkommer i hennes bok.

Intressant för dem som vill gräva lite mer och lägga pussel.

https://www.youtube.com/watch?v=3uLDgRmIFcM&t=2305s
Citera
  • 9
  • 10

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in