Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2017-03-04, 00:06
  #7069
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Vaslav
Men fy fan häng ut dessa skojare!

Peter Blomberg
https://www.facebook.com/peter.blomberg.1238
"För alla som är intresserade av ett uppdateringsmöte om Onecoin så blir det ett sådant i Mariestad den 7/3 kl 18.00. Mattias Carlen kommer att presentera företaget och nyheter och uppdateringar då. Vid intresse hör av er på sms till Peter på 0708-771804. Begränsat antal platser dock. Först till kvarn. Mvh Peter Blomberg"

Måste tydligen ladda ner appen OneLife Mobile på App Store för att se mer om Mariestad den 7/3 kl 18.00. Någon?

Daniel Carlén
https://www.facebook.com/daniel.carlen.14
Mattias Carlén
https://www.facebook.com/relaxensvenljunga

Citat:
Ursprungligen postat av Trolltestet
Easily done

Peter Blomberg
Fältvägen 19
545 35 Töreboda
https://www.hitta.se/peter+blomberg/...Peter+Blomberg


Alla som förlorat pengar på Onecoin kan åka till Fältvägen 19 i Töreboda för direkt och personlig kundtjänst.

Nån från tråden som kommenterat på hans FB om eventet:
https://www.facebook.com/peter.blomberg.1238
Citera
2017-03-04, 00:25
  #7070
Medlem
Trolltestets avatar
För att vara en riktigt överjävlig detektiv så kan jag ju även bidraga med:

Matthias Carlén
Boråsvägen 7C
512 53 Svenljunga
https://www.hitta.se/s%C3%B6k?vad=Ma...A9n+Svenljunga


Kanske kan de bjuda in en på en kopp kaffe i helgen, innan de lovar att göra en rik i veckan som kommer?
Citera
2017-03-04, 01:05
  #7071
Moderator
Gromguttens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gromgutten
Bra, då kanske du kan hjälpa staxing, det är hens ord. Har du fullständig koll så kan du ju komplettera med vilken børs det är hen åsyftar också, det verkar ju inte vara någon hemlighet på insidan.

Citat:
Ursprungligen postat av Sammandraget
...Riksdag, kommuner och landsting...

Du glømde visst svara på vilken børs man tänkte introducera sig på. Som hjälp till staxing menar jag.
Citera
2017-03-04, 07:44
  #7072
Medlem
MosterAugustas avatar
Sökfunktionen på ShitDealer har slutat fungera för mig. Kan inte hitta aktuella shits i Hofors längre

Vad är egentligen vitsen med att blanda € och coins? Blir ju dubbelt så mycket jobb att använda två valutor istället för en. Om nu inte Rujamama behåller de € som betalas in i systemet. Isåfall förstår jag.
Citera
2017-03-04, 10:49
  #7073
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av MosterAugusta
Sökfunktionen på ShitDealer har slutat fungera för mig. Kan inte hitta aktuella shits i Hofors längre

Vad är egentligen vitsen med att blanda € och coins? Blir ju dubbelt så mycket jobb att använda två valutor istället för en. Om nu inte Rujamama behåller de € som betalas in i systemet. Isåfall förstår jag.

Vitsen är att ge ett falskt intryck av att det går att handla med onecoin. De få erbjudanden som finns med enbart onecoin avslöjar att värdet är extremt överskattat. För resterande erbjudanden så tas hela kostnaden ut i Euro, onecoins är bara där för att ge ett inbillat värde.
Citera
2017-03-04, 21:05
  #7074
Medlem
tankermans avatar
"Möte Eskilstuna
Vilsta Sporthotell
Onsdag 8/3
19:00
Erik Lindberg
Peter Hjelte"

"TREVLIG KVÄLL

MISSA INTE ATT VARA MED PÅ DESSA UTBILDNINGAR I ESKILSTUNA

ONECOIN & ONELIFE UTBILDNING

Datum : Lördag 4 Mars
Plats: Vilsta Sporthotell Vasavägen 80 Eskilstuna
Tid : Kl 12.00 - 15.00

Ledare och utbildare Morgan Johansson från Älmhult har
byggt upp ett stort nätverk genom sin kunskap och smartness.
Nu kommer han till Eskilstuna och vill dela med sig av sina erfarenheter samt HUR & VARFÖR han valt OC.
Få ut mest möjliga med OneCoin & OneLife.
Hur du skapar resultat på kort & långsikt.
Vad ska jag tänka på ?
Vad händer framöver ?

Endast medlemmar
Kostnad : 100 kr
Föranmälan krävs inte.
Varmt välkomna

OC- ONELIFE INFORMATION

Datum : Onsdag 8 Mars
Plats: Vilsta Sporthotell
Vasavägen 80 Eskilstuna
Tid : Kl 19.00

Perfekta tillfället att få veta vad som kommer hända med dina mynt framöver samt bjuda med dig dina vänner och bekanta så det inte missar att ta del av denna fantastiska möjlighet

Del 1:
Ny Information av OC kryptovalutan som kommer ge dig en bättre förståelse samt hur människor kan vara med och dra fördel av den väldigt snabba expansion av OC som sker över hela världen.

Del 2:
DEALSHAKER
Vilken succè det har blivit på kort tid..
Handla deals över hela världen med dina Oc
Få tips och råd hur du köper OFC (optioner) för framtida aktie köp med dina Oc.
Viktigt att du lär dig hur man laddar upp dina dokument för KYC som krävs för att du ska kunna göra transaktioner och även hålla ditt konto aktiv framöver.
Det är bara några av de saker som vi kommer att gå igenom.
Ge dig själv och dina medlemmar de bästa förutsättningarna.

Kostnad :
30 kr för medlemmar
Gäster gratis
Betala gärna med swish till mitt
företagskonto innan eller på plats
Swish nr. 1230190579

Föreläsare : Erik Lindberg
Gäst föreläsare : Peter Hjelte

Obs ! Begränsat med platser
Registrera ditt deltagande till: swedollars@gmail.com
Varmt välkomna! "
Citera
2017-03-05, 07:22
  #7075
Medlem
Rubriken talar för sig själv.Positiv Nyhet ..

"South East European Women Entrepreneurs drop Ignatova"

http://behindmlm.com/companies/oneco...comment-378273
Citera
2017-03-05, 15:29
  #7076
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av tankerman
"
OC- ONELIFE INFORMATION

Datum : Onsdag 8 Mars
Plats: Vilsta Sporthotell
Vasavägen 80 Eskilstuna
Tid : Kl 19.00"

Nu tycker jag att alla hatare tar chansen och besöker Eskilstuna för att ställa frågor och få svar på sådant ni inte begriper. Eftersom många av hatarna befinner sig på perrongen/källare i Hofors så skall jag hjälpa er med resealternativ:

Bil/Cykel/Apostlahästar: Rakt söderut i ca 17 mil. Sväng vid Mälaren annars kan ni bli blöta.
Tåg: 11:01 Hofors stn, 11:57 Byte 1: Borlänge C, 13:08 Byte 2: Sala stn, 14:07 Eskilstuna C (Gott om marginal ifall ni går på fel tåg eller något liknande)

Jag tror att det bara vore bra för er att komma ut i den verkliga världen och inte bara sitta och hata i Hofors.
Citera
2017-03-05, 16:10
  #7077
Medlem
Ja du.

Världsmetropolen Eskilstuna i all ära. Känns ju rätt osanolikt att man ska få svar på något?

Finns ju gott om obesvarade frågor i denna tråd trotts att den har och fortfarande får in enstaka KMs.
Men det är klart. Det är ju inte precis så att det går att på ett för "Onecoin,Onelife, Dealshaker" positivt sätt besvara dem. Är offtas så med sanningen. Kan va obehaglig, men gör den inte mindre sann eller verklig för den delen.

Kan naturligtvis bero på direkt okunighet...., kan bero på att där finns en "hemlig" (nåja) agenda och den inte går hand i hand med raka svar (som dessutom ska gå att verifiera hos 3djepart, wikipedia känns väll som ett enkel minimumnivå om där inte bara ska bli trams)

Får väll anta att eventet som vanligt hålls av skattesmitare/fifflar/kriminella som helt enkelt inte har nått att förlora på att skylta med sina namn (alla människor är lika värda men detta är ju verkligen bara nått en idealist kan inbilla sig och kräver desutom att man håller för både ögon och öron dygnet runt i restan av sitt liv)

Kan va värt att ha i åtanke att det är inte så gott om blyga och försynta norrläningar i E-tuna, stället kryllar (iafall sisst jag va där) av finnar som gillar att hugga med kniv. Det är inte utan anledning som torgen i Eskilstuna blev de första att få kameraövervakning (mycket sticka kniv över ingenting kan man säga).

Kanske kan någon vänlig själ som ska dit, fråga experten om de kan ta någon minuter och förklara vad de tror (så slipper de svåra frågor som, -varför ska jag köpa lakan från kina på dealshaker för ockerpriser)

-Varför det står som det gör på wikipedia om onecoin?
-Varför kallar man Onecoins för kryptovaluta när det inte är det?
__________________
Senast redigerad av slö 2017-03-05 kl. 16:12.
Citera
2017-03-05, 16:13
  #7078
Moderator
Gromguttens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sammandraget
Nu tycker jag att alla hatare tar chansen och besöker Eskilstuna för att ställa frågor och få svar på sådant ni inte begriper.

Får man veta vilken børs OC etablerar sig på då?
Citera
2017-03-05, 17:10
  #7079
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Gromgutten
Får man veta vilken børs OC etablerar sig på då?

Jag har fått intrycket om att det är en asiatisk börs. Investeringssugen på en rejäl portfölj?
Citera
2017-03-05, 17:33
  #7080
Moderator
Gromguttens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sammandraget
Jag har fått intrycket om att det är en asiatisk börs. Investeringssugen på en rejäl portfölj?

Ja, vilken? Blir det børsen i Afganistan, Turkmenistan, Nord-korea som upplåter handel eller är det kanske Kirgiserna som nu har full insyn i allt vad Onecoin någonsin føretagit sig. Om så vore så är det logiskt att ha samma intryck som du att att det är en asiatisk børs som är intressant, och då självklart i ett land som har en grundmurad tradition av att vara fullständigt korrupt, som i något av exemplen ovan.

Men chansen før att det ligger något som helst i de planterade rykten om framtidens handel i pollett- och utbildningsføretaget Onecoin är självklart lika med 0.

---

Ja rejäla investeringar är alltid intressanta, men det är uppenbart OT att ta upp en detta i den här scamtråden.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback