Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
2006-11-11, 19:02
  #37
Medlem
DXM-Redemptions avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DeExEm
Spilla läsk på DXM

Och jag som blir så sjukt försiktig av mig och smyger mig fram med 10cm kliv i rädsla om att råka stöta i något

Känner jag igen. Antingen det eller massiva 2 meters hopp. Inget mitimellan.
Citera
2006-11-11, 22:24
  #38
Avstängd
giFFs avatar
Ska prova första gången om 2h eller nåt, ska ut å promenera etc nu ba
Citera
2006-11-13, 17:21
  #39
Medlem
Fin rapport!
Offtopic känner jag snubbar som väger mindre än 55 kg o är 18+ beror ju helt på längd och kroppsfett och livsstil
Citera
2006-11-14, 04:01
  #40
Avstängd
giFFs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av jomenvisst
Fin rapport!
Offtopic känner jag snubbar som väger mindre än 55 kg o är 18+ beror ju helt på längd och kroppsfett och livsstil
Såvida man inte har bulimi / knarkar mycket så låter det där ganska osannolikt.

Förresten så hände det inte det minsta skit på 250mg dxm, blir å ta 750 på en gång nästa gång, men vi får se om det blir en tripprapport =).
Citera
2006-11-14, 13:13
  #41
Medlem
Jag väger mellan 55 och 60 kg, är kille, 172 cm lång och 20 år. Och jag varken knarkar eller har ätstörningar.

Inget konstigt alls, förutom att jag inte äter något socker alls. 55 kg är fullt normalt. om man börjar komma ned på 50 däremot, då är det rätt illa.
Citera
2006-11-14, 18:28
  #42
Medlem
Peatreas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DeExEm
Spilla läsk på DXM

Och jag som blir så sjukt försiktig av mig och smyger mig fram med 10cm kliv i rädsla om att råka stöta i något



Hahahah.. jag vet, Det blev ett nytt tangentbord dagen dærpå och en till liten tripp.. inget speciellt men jag har mærkt att man sover jævligt dåligt med DXM i skallen..

Jag blir mest klumpig verkar det som.. vaknade upp dagen dærpå och upptæckte att en hel del grejer låg på platser de inte skulle ligga på och en hel del underliga samtal hade tydligen ægt rum, aja.. dendær tredje nivån ær att stræva efter igen som ær så mytomspunnen.. min vart ju bara kladdig

Ursækta bokstæverna... sitter på norskt it-cafè nu.
Citera
2007-01-02, 12:12
  #43
Medlem
Lätt påverkan?

Din beskrivning låter fet, DeExEm. Jag skulle vilja pröva den här skiten. Dock inte till den påverkansgrad som du nådde till. Hur mycket måste man ta för att få ett "lätt" rus av DXM?

Peace
Citera
2007-01-02, 12:33
  #44
Medlem
cerns avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TheLure
Din beskrivning låter fet, DeExEm. Jag skulle vilja pröva den här skiten. Dock inte till den påverkansgrad som du nådde till. Hur mycket måste man ta för att få ett "lätt" rus av DXM?

Peace
500mg tycker jag iaf. alltså 2st
Citera
2007-01-02, 12:41
  #45
Medlem
piengs avatar
Jo, det kanske stämmer. Men det beror ju helt på hur man reagerar på det. Vissa blir ju märkbart mer påverkade. Hade min första tripp på DXM i torsdags med just Deexem och en annan kompis. Då trodde jag att 500 mg skulle räcka för mig.

Vi slängde i oss en tabb var och väntade en halvtimme kanske. Sen körde vi nästa tabb. Vi gick med andra ord sakta fram för att bygga upp vår resa försiktigt då jag aldrig kört DXM innan. Men på 500 mg kände jag inte mycket. Vi gick då alla tre upp på 750 mg.

Notera att de är erfarna DXMare och min första gång. Men kände mig säker i deras sällskap. Nu på 750mg så börjar färger bli konstiga och blicken hänger inte riktigt med. Om jag är i ett helt svart rum så börjar ögonen fantisera ibland. Och ibland kommer möster framträdande i ögonen.

Tyckte fortfarande inte att jag hade hallucinationer i stor grad. Så vi alla tre gick upp på 1 g. Efter detta började jag känna mig rejält körd. Slutade med att vi tog 1 mg till typ. Så jag slutade på 1.1 mg min första tripp. Men då sprang jag och kompisarna runt på alla fyra in till badrummet som var stort och helt svart, ganska ofta. Vi kallade det "djungeln" för så fort vi gick in dit så såg handfat och toaletten och tvätten som hängde där ut som djur på ett zoo. Väldigt farscinerande faktiskt Aldrig varit med om något liknande.

Toaletten rörde väldigt mycket på sig. Typ svajade och försökte prata till mig, men den lyckades inte få ur sig några ord liksom.

Det var en jävla upplevelse. Men det jag vill säga är att detta var min första dos. Med andra ord. Ni behöver inte sätta upp någon gräns direkt. Gå bara försiktigt. Bruka sunt förnuft, det vill säga släng inte i er 750 mg direkt. Kör sakta och bygg upp. Då gick det fin fint för mig! Tror ni kommer få en toppen upplevelse! Men när jag slutade på denna dos var jag dock REJÄLT DXM;ad

/Pieng
Citera
2007-01-02, 13:45
  #46
Medlem
Trippads avatar
Fan ja körde på 500 mg i lördags och jag kom inte alls upp på samma nivå som du DeExEm jag blev mest dum i huvet, förvirrad och ville att det skulle sluta, men de positiva effekterna ja fick var underbara så jag ska definitivt utforska drogen mer vid peaken när ja lyssnade på trancemusik så kändes det som jag flöt iväg med musiken, ungefär som om jag låg på ett rullband, det va helt underbara kroppskänslor som om jag gjorde kullebyttor i tyngdlöshet ungefär dessa känslor varade kanske i nån minut och nästa gång då ja kör på 500 mg + 1 liter grapenjuice så hoppas jag att de blir bättre ja väger 72kg btw..
Citera
2007-01-02, 19:46
  #47
Avstängd
DeExEms avatar
Precis som Pieng säger så. Gå sakta uppåt, ni märker om ni blir nöjda eller om ni vill ha mer.

Hade dessutom bara testat alkohol innan jag körde trippen som min tripprapport beskriver, det var första gången på DXM. Därefter så märker man att psyket bygger upp en resistans som kräver att man tar upp mot en viss dos för att alltid bli lika trippad som den första gången. Det har stannat för mig och ligger på 1g - 1.25g. Mer än så ökar inte toleransen för mig iaf.
Citera
2007-01-03, 17:56
  #48
Medlem
Hashpuppys avatar
Bra rapport :P känner verkligen igen mig i det du skriver, när ja gjorde dxm brukade ja köra på en 1000mg detta gav en rätt kraftig illmående kännsla men den gick snabbt över.

Om du inte diggar att dricka DXM (vilket ja inte förstår hur någon kan vilja) så bomba det istället!!Slår sjukt snabbt men man måste vara bensäker på att man gjort bra bomb, förstagången ja bombade så läckte den lite :P och ja fick pulver på tungen, det gör ja fan inte om.

Bra längd, roliga effekter, bra skrivet 4/5
Dock verkar dina effelter på 500 verka lite mkt, har aldrig fått så starka effekter från DXM piller.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback