Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2015-03-20, 22:49
  #13
Medlem
HerrGickhans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av egon2b
Ett antal krogar på krogkoll.com är maroderade i september 2012 med den speciella kodningen som fingeravtryck.


Verkar ju som om de har använt någon befintlig plattform [en sidan om hästar och hundar] för att bygga sidan och sedan glömt att rensa den gamla från inlägg.
__________________
Senast redigerad av HerrGickhan 2015-03-20 kl. 23:12.
Citera
2015-03-20, 23:09
  #14
Medlem
egon2bs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HerrGickhan
Verkar ju som om de har använt någon befintlig plattform [en sidan och hästar och hundar] för att bygga sidan och sedan glömt att rensa den gamla från inlägg.
Nog verkar det som om krogkoll.com har dålig koll. Krogägarna borde ha intresse av att dessa referenser till levande animaliskt protein tas bort. En proteinkälla är till och med nämnd vid namnet Nizze.
Citera
2015-03-20, 23:25
  #15
Medlem
Zwerchstands avatar
korgboll.bom . Det för mig obegripliga är hur TS verkar tycka den lätt korrumperade texten vara för sig obegriplig, men att just innebörden klarnar då stycket sätts i uppenbar misskontext.
Citera
2015-03-21, 03:03
  #16
Medlem
Claweds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Zwerchstand
korgboll.bom . Det för mig obegripliga är hur TS verkar tycka den lätt korrumperade texten vara för sig obegriplig, men att just innebörden klarnar då stycket sätts i uppenbar misskontext.

En kryptisk text, i kombination med Göta källares rykte, gav mig i brist på annat en association, som nu efter fler uppslag verkar mindre trolig.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback