Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 8
  • 9
2015-02-03, 15:11
  #97
Medlem
Megaforces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Schlesien
Jag har fått tredjehandsuppgift på att den andra personen ska vara läkare till yrket och att båda död av överdos.

Det finns en känd musiker i dessa kretsar som är överläkare och professor till yrket, men som har bl.a. varit med i kör och deltagit i melodifestivalen mm. Har dock inte sett något om att han kolat.
__________________
Senast redigerad av Megaforce 2015-02-03 kl. 15:14.
Citera
2015-02-03, 16:54
  #98
Moderator
Schlesiens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Schlesien
Jag har fått tredjehandsuppgift på att den andra personen ska vara läkare till yrket och att båda dött av överdos.

Info av tredjehandstyp: Magnus ska ha varit drogfri en längre tid men fastnat igen på en USA-resa nyligen. Den andre är en gammal göteborgskompis, läkare som sagt. Homosexspåret har ingen substans.



Citera
2015-02-03, 20:11
  #99
Medlem
SvenAhlbins avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Schlesien
Info av tredjehandstyp: Magnus ska ha varit drogfri en längre tid men fastnat igen på en USA-resa nyligen. Den andre är en gammal göteborgskompis, läkare som sagt. Homosexspåret har ingen substans.


skall tydligen stämma

Något skumt att dom här två gubbarna dör på samma sätt som en annan bekant till dom som också dog av överdos koks förra året

(FB) Mord i Göteborg? Kl*s Ner*g*rd
Citera
2015-02-06, 05:45
  #100
Medlem
Kapten Kagges avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ursprungligen
-Analysen är också viktig därför att vi nu 'vet' att Expressen nu vet att Erikson varit på ett event. Att anta att Eriksons 'Manlige bekant'/bögälskare varit närvarande och att vi här på FB borde börja leta bilder är tycker jag åtminstone, halvviktigt. Vilket var eventet?

Vem har sagt att det skulle röra sig om ett event? "Festkväll" skriver Expressen, det kan mycket väl röra sig om en privat tillställning.
Citera
2015-02-07, 20:54
  #101
Medlem
Han var aldrig fri från den skiten var det inte tabletter så var det öl och sprit, han va mästare på att vara nykter och ren inför vissa personer medans han "dynga på" med andra. tragiskt tråkigt, han hade ett gott hjärta men han blåste allt och alla och gömde sig bakom en kristen fasad! att det slutade så här var nog inte överraskande det var nog mest frågan om när och inte om. Han älska att bjuda in folk till sitt hotell och då var fokus på att ta de droger som fans tillgängligt för stunden hasch cola sprit ja det som gick att få tag på just då! På ett sätt saknar jag den skiten men han var dyr att ha som vän.
Citera
  • 8
  • 9

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback