Citat:
Ursprungligen postat av
AlwaysAllIn
Hela den här djävla situationen och tilställningen är pervers och apart.
Avskummet till "journalist" reser omkring för mina licenspengar och självsvåldigt importerar bidragsanalfabeter som jag dessutom förutsätt försörja under hela dennes liv.
Den satans korkade mannen borde ALLRAMINST få införsel på sin LÖN så han betalar för analfabetbarnet tills den försörjer sig själv i Sverige.
Djävla idiot och as till "journalist" som helt självsvådligt förbruka mina pengar bara för att han skall få vara "god".
Kriminellt fanstyg som denna "journalist" skall straffas med MINST införsel på sin lön tills alla analfabetsbarnets skulder är betalda.
MINST!
Sverige är så djävla PK-sjukt så man får fanimig finnar på ryggen.
Mängden invektiv i ditt inlägg matchar det jag tänkte när jag hörde om det här men det såg så illa ut när jag skrev ner det så jag lånar ditt inlägg för att få ur mig lite av det värsta, tack
Varenda liten del av mig önskar att det här kräket åtalas och döms för människosmuggling och får sparken efter proteststormar och manifestationer för att ge folket sina licenspengarna tillbaka.
Blotta tanken på att mina licenspengar har en del i det här får det att fullständigt brinna i huvudet på mig.
Det är väl närmast helt omöjligt att ta reda på tyvärr men jag ger mig fan på att teamet ordnade och finansierade hans falska identitetshandlingar också.
Jag skulle vilja veta hur hans falska papper såg ut, vem, hur gammal och varifrån utgav han sig för att vara?
Hur många gånger på resan till Sverige fick han visa upp de falska pappren?
Vem betalade hans biljett?
Bor han hos sina släktingar nu?
Hur länge hade han varit i Grekland?
Om det här på något vis kommer att försvåra och/eller göra journalisters arbete farligare så tar jag tillbaka allt ovanstående och applåderar hans beslut istället...