Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2014-12-30, 18:27
  #1
Medlem
börsvalps avatar
Mohammad Al Zoghbi ser ut att vara någon form av kommunpolitiker i Linköping. På hans facebook ser man honom bland toppmoderater som Fredrik och Filippa Reinfeldt:
https://www.facebook.com/mohammad.alzoghbi.5?fref=ts

Mohammad verkar ha ett par skruvar löst minst sagt, men det lär väl inte hindra moderaterna från att släppa in honom i riksdagen nästa mandatperiod?

Vad vet vi egentligen om denna lirare.
Citera
2014-12-30, 21:45
  #2
Medlem
David-Humes avatar
Såg honom i en diskussion på facebook tidigare och noterade att han gillade sina egna kommentarer (han var den enda som gillade dem). I övrigt var det mycket svårt att tolka vad han skrev. Han verkade även vara ett stort fan av Assadregimen.

Där är en blond dam som lägger upp bilder på hans tidslinje som heter N*wal Al Zoghbi. Vem är det tro?

*=a

Edithttp://en.wikipedia.org/wiki/Nawal_Al_Zoghbi
__________________
Senast redigerad av David-Hume 2014-12-30 kl. 21:49.
Citera
2014-12-30, 22:49
  #3
Medlem
Verkar vara en sjuk jävel! Vad är idioten för en slags politiker, har han mycket makt?
Citera
2014-12-30, 23:47
  #4
Medlem
LeifD2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av David-Hume
Han verkade även vara ett stort fan av Assadregimen.

I så fall är han väldigt långt ifrån någon ny Waberi.
Citera
2014-12-31, 12:50
  #5
Avstängd
Hans son Hasan, aktiv i LUF, är inte mycket bättre. Han uppmanar i princip till mord på Sverigedemokrater:

Citat:
Hasan Al Zoghbi Alla som begår brott borde skjutas! Inte minst SD:s riksdagsledamöter som är dömda för brott. Det skulle sänka era mandat en aning. Eller?


https://www.facebook.com/sdvarberg/p...13557735516100
__________________
Senast redigerad av Tim-Drake 2014-12-31 kl. 12:54.
Citera
2015-01-01, 16:19
  #6
Medlem
Om han är Assadanhängare är han långt från Wabweris islamistiska värld.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback