Citat:
Ursprungligen postat av
HejaFinland
Jag tycker det är bra att han skriver under eget namn på FB. Det är mycket transparent och nära väljarna.
Jag anser Rickard Wall vara en rekorderlig person, en ansvarsfull medborgare som engagerar sig för ett bättre samhälle.
Kritiken i denna tråd är såväl oförtjänt som oförskämd. Det engagemang som Rickard uppvisar uppnås inte på långa vägar av hans kritiker.
Rickards framtoning i talarstolen följer mer ett anglosaxiskt format, till skillnad från den konsensussökande, fega, konflikträdda; och färglösa politikeradel som socialdemokratin vant er vid sedan 70-talet.
Rickard är en djärv man, som driven av nationens väl stigit ut i rampljuset. Skänk honom erat stöd, i hans arbete mot feminism och dekadens; för ett bättre land.