Citat:
Ursprungligen postat av
femlitersbongen
Jag kan säga att jag är mer än skeptisk till vad jag-lapar-tattararsle-Norberg pressat ur sitt intellektuella tyckar-anus, men jag ska försöka läsa det.
Eh, tyvärr läste jag de första ca 30 sidorna. Det är en formidabel spya av godtyckliga associationer av globalt mycket tvivelaktiga framgångar tillskrivet tattarmentaliteten, eller om du så vill juderiet, som del av global välgärning. Jag menar, när jag ser den svartmuskige sälja kattguld i vägkanten, är min första reaktion att köra över den djävulen, inte att ägna 200 sidor att lapa hans arsle?
Var är empirin? Du kan lika gärna ta mongoloidens siffror och associera dem till vilken form av religion som helst. Seriöst.
"Folk har fått det bättre i Indien - heja tattarna!"
"Folk har fått det bättre i Kina - heja tattarna!"
"Folk har fått det bättre i Thailand - heja pedofilerna!"
"Folk har fått det bättre i Irak - heja bödlarna!"
Det är för fan så dumt så man blir mörkrädd. Sida efter sida, blandat med mongoloidens personliga Stockholmska-amerikanska frankensteinsmonster konstruerade reflexioner. Jag blir så förbannad så jag tror jag ska dö.
Ta livet av dig för helvete, om du finner intellektuell nytta i den där rövlapande ohyrans fyrfota krypande!!!! Jag spottar på dig.
SPOTT!!!