Citat:
Ursprungligen postat av
hoppalagom
Har du haft en personlig relation med Gud länge? Jesus är det som slåss för mig, lycka till.
Mmmhmm det har du väl visat att du inte har Jesus som leder dig för länge sen. Tillika med resten av de som kallar sig "Kristna" Allt ni har är tre spik en törnkrona och en klänning på era kors och församlingar. Koka soppa på skräpet och drick samt häll över er så kanske han öppnar era sinnen så även ni kan se vad som är vad i skriften och inte endast anamma Satanslärorna (Fariseèiska surdegen)
Vad ni är i avsaknad av att vara utan Luk 24:45
"Därefter öppnade han deras sinnen, så att de förstodo skrifterna." (Luk. 24:45)Amen
Matt 7:21-23
21.
Icke kommer var och en in i himmelriket, som säger till mig: 'Herre, Herre', utan den som gör min himmelske Faders vilja.
22.
Många skola på 'den dagen' [1] säga till mig: 'Herre, Herre, hava vi icke profeterat i ditt namn och genom ditt namn drivit ut onda andar och genom ditt namn gjort många kraftgärningar?'
23.
Men då skall jag betyga för dem: 'Jag har aldrig känt eder; gån bort ifrån mig, I
ogärningsmän.Amen
Så ta nu ni i er Köttkyrka utan huvud och kom till insikt.
Ha en bra dag