Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 2
  • 3
2014-10-02, 14:59
  #25
Medlem
rockandrollas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Grishka
Jo den sidan verkar ju väldigt seriös i och med att Beatrice Ask fortfarande lever ...


Kan ju bero på att man endast erbjöds en bitcoin för besväret och det är nog i lägsta lagret för att knäppa en minister.
Citera
2014-10-02, 18:49
  #26
Medlem
Wal1bergs avatar
Askan och Ardin högst upp på en dödslista!? Det låter som ett skämt eller något NSA-FRA har konstruerat. "Balla Fakta" är ju inte precis kända för sin noggranna journalistik.
Citera
2014-10-02, 22:37
  #27
Medlem
Kurt1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av tlcswe
Hörde på TV4 precis att det fanns en mordlista där man fick donera pengar för att få en person mördad.
Hittar inte listan dem syftar till.

Här är mer info:
http://www.di.se/artiklar/2014/9/30/...par-mordlista/

Tv4-nyheterna visade ett pixlat foto, och man kunde dock se att var ett ganska välkänt foto av Fredrik Reinfeldt.
Citera
2014-10-03, 18:16
  #28
Medlem
1luvs avatar
finns säkert hemsidor där det är på riktigt, men sist jag surfade på darknet så hittade jag massa oseriösa sidor om hitman o massa annat skit, mycke blåsningar där just pga anomyniteten.
Citera
  • 2
  • 3

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback