Citat:
Ursprungligen postat av
lucky17
Fast då på tal om..åtminstone lite av vad tråden handlar om..så är det väl ganska intressant att man inte kan känna så om någon av tjejerna från PH efteråt?
Det är lika lite intressant som tjejerna var. Många av killarna i årets PH hade en stark personlighet, gott humör och lite drag. Varför skulle någon bry sig om t.ex. ylva som inte gjort något annat än att grina och bitcha hela programmet?
Jag tycker inte det är det minsta konstigt att det är många mer framstående killar i årets upplaga. Som det ofta blir så kör killarna på och "driver" det mesta medan tjejerna glider med och klagar högljutt varje gång de bara har möjlighet att åka ut på hur förbannat orättvist allt är osv trots att (t.ex. ylva) inte gjort ett skit utan haft lyxen att alltid ha en kille som står med henne trots hennes personlighet.
Citat:
Ursprungligen postat av
Redoxreaktion
Om man alls är med i en "dokusåpa" är man ju en loser. Hela konceptet är ju att dra fram det absolut sämsta hos människan och låtsas som att det handlar om något annat än det gör.
Ptja, erik och paulina fick ju en månads gratis semester, all inklusive med mängder av alkohol och sen en dagslön på över 8 tusen. Visst får de sälja en bit av sig själva i TV och offentligheten en kort period, men jag tvivlar på att du kan övertyga dom om att de är losers hur mycket du än försöker.