Citat:
Ursprungligen postat av
Orestahl
Kommer katten från vanvård eller någon som inte hade tid?
Är det en, i sig, trygg katt?
Hon hade fått kattungar och dem valde att behålla några och hon stötte bort dem. Kom inte överens då hon var mer ensam katt och blev olycklig och var borta 23timmar om dygnet enligt dem
De lilla vi såg av katten var den ju liten och väldigt nervös. Vanka av o ann o jamade tills den hitta ett bra gömställe.
På lördagen när hon kom in så var hon väldigt kelig och mysig
Hon valde ju att komma in första gången i steg. Lite närmare varje gång
Nu sist har vi inte hört ett ljud från henne varken ute eller inne. Ingen såg henne smita ut så detta är ett antagande då ena barnet helt oaktsamt öppnat altandörren.
Men på söndagsmorgonen åkte delar familjen för att köpa mat till katten och när de kom hem, blev hon stissig och gömde i panik under soffan och då var hon knäpptyst.
Dock har vi vänt ut o in på huset så troliga är att hon smet ut genom dörren, dock inte samma dörr och sida som sist hon gick ut och man kan inte runt. Radhuslänga typ