Saken är den att R i artikeln har en syster vars man jobbar politiskt och hotade hemtjänstföretaget med expressen.(det blev aftonbladet)Sedan att hemtjänsten i sig bara fick städa 2 rum och kök i när modern var borta på hem enligt handläggaren.
Då R sov ibland i mammans gamla rum där det fanns pälsänglar var inget hemtjänsten kunde göra något åt.
Däremot så var den ensamma miljön inge bra för R då han borde fått ett gruppboende mycket tidigare,där det finns en helt annan stumulans för hans diagnoser är en annan sak.
Hemtjänsten i sig som han hade drivs av en slavinna med hennes narcisistiska vänninna.De som arbetar där får slita arslet av sig.Samt att det skylls på de som jobbar om det händer något.
Ytterligare ett vinstdrivande företag i vården som borde stoppas omgående.: