"Från Stockholm" Kollade upp det då jag tvivlade på att dessa människor kom från en storstad. Fann att dom bor i Nykvarn (ett samhälle på 6500pers) 15km väst om Södertälje. Skriver man Sthlm för att få ner WT-nivån?
Uppenbarligen för att slänga avföring på Stockholm, inte så förvånande då Aftonbajset väldigt ofta skriver skit om Stockholm.
Precis som i den andra tråden så tror jag att det är den fete till vänster som är skyldig. Den efterblivna reportern har bett samtliga ur familjen att försöka se ledsna ut men fete Joel kan inte riktigt hålla inne sin lycka över att precis ha fått sin fetisch fullbordat, dvs att skita i ett vattenland en varm sommardag. Ansiktsuttrycket säger allt.
Alltså den till vänster med Monster-tröjan är väl frugan i familjen om jag fattat det korrekt? Dvs. Sambon?
Alltså den till vänster med Monster-tröjan är väl frugan i familjen om jag fattat det korrekt? Dvs. Sambon?
Det är ett gay-par? Skulle ju kunna vara det om inte tanten vägrat ställa upp för kamrean eller nåt.
Annars tycker jag Truls ser lite väl ledsen ut.......
Hur låter ett bajslarm undrar jag och blinkar det stora röda lampor?
Attention Attenzione Aschtung!!!!!
Så borde det vara tycker man.
"ACHTUNG SCHEISSE IN DER WASSER!"
"WARNING THERE'S FECES IN THE WATER, EVERYBODY EVACUATE THE POOL NOW!"
"VARNING VARNING BAJS I POOLEN, ALLA MÅSTE LÄMNA POOLEN!"
Vadå, det är ju för fan humor!
Lyteskomik i sitt essè.
Punkten där man kan ta något annat än sporten på allvar är passerad sedan länge och jag antar att sommarpraktikanterna inte kunde låta bli att publicera denna pärla. Det bästa av allt är väl att familjen antagligen är skit-nöjda med att få sin sak i tidingen.
Jag håller med om att det är humor men det är skrämmande att Aftonbladet inte tycks haja det. Eller det kanske är så att Aftonbladet sakta men säkert håller på att förvandlas till Svenska MAD för att få behålla sina läsare.
Tror fortfarande att detta är ett dåd utfört av "länningar" för att de inte ens unnar en familj att bada en dag på sin semester utan att få skit i poolen.
Är ni förövrigt säkra på att det verkligen är en "familj Ågren" som är på bilden?
Känns ju mest som någon form av dagsutflykt med mongisar från valfritt gruppboende.
Sedan har Aftonbladet som vanligt försökt göra historien bättre (eller sämre).
Kanske är detta Aftonbladets sätt att skydda och anonymisera mongisarna och få folk att tro de är vanliga WT s från Stockholm.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!