Citat:
Ursprungligen postat av
OneDoesNotSimply
Risken finns förstås att islam ökar med tanke på den oansvariga invandringspolitiken. Dock är svenskar inte särskilt intresserade av religion, och i synnerhet inte av islam. Det finns också många invandrare med muslimsk bakgrund som inte bryr sig så mycket om islam längre.
Det är människor som TS som kommer att ärva Sverige, inte människor som du. Den svenska kulturen kommer definitivt att försvinna. Det finns ingen framtid för ett folk som inte kan reproducera sig självt, vi är enbart ett temporärt fenomen, om ett par generationer finns vi inte ens längre i Sverige.
Människor som TS och deras levnadssyn kommer att göra det. Möjligen hade det funnits ett tillfälle i vår moderna historia där vi kunde ha tagit en annan väg och räddat vår kultur och sätt att leva, men denna tidpunkt har gått förbi, varför då påstå att hederskultur inte har någonting att göra med Sverige?
Det vore rimligare om vi diskuterade det hela utifrån realistiska premisser, så som att hederskultur kommer att styra Sverige inom säg max 100 år. TS frustration över oss svenskar ter sig då irrationellt. Han har ingen anledning att känna ilska över oss och vårt kollektiva självmord, utan borde istället se det som ett gyllene tillfälle. Hans barnbarn och deras barn kommer att ha ett fantastiskt land att ärva.