Precis som tråden kallas behöver jag verkligen hjälp med att köpa min första bil.
Jag är en tjej som gillar små bilar helst ska de vara en sedan eller cab. Söker efter en bränslesnål bil, gärna inte över 80 000 sek (går överskrida om det är en fin).
Rost eller äckliga fläckar i sätet gör att bilen räknas bort på direkten.
Fast det där är ingen riktig cab. Skall hon ha en begagnad bil som är hyfsad ny och billig så kan man kolla på peugeot cab. Med skinnklädsel givetvis om man vill undvika urkfläckar.
Här har du bilen för dig.
Cab var ju ett önskemål o inget krav. Enda anledningen till cab i dag är för att synas. Men med dagens AC behövs inte svalka utifrån.
Bilen är liten, praktisk o mkt komfortabel för att vara en liten bil. Sedan är kvalitén en Volvo. http://www.blocket.se/goteborg/Volvo...0.htm?ca=8&w=3
Vad gäller skinn så har du både för o nackdelar. Fördelen är självklart att det är lättare att hålla rent. Men med en rekonditionering blir även tygsäten fräsha.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!