Citat:
Ursprungligen postat av
billinge1992
När jag satt på kontor och skötte enklare uppgifter började jag 09.00 och gick hem 15.00. Om jag arbetade relativt effektivt fick jag mitt arbete avklarat innan 10.30 och mycket av tiden gick åt att surfa på nätet, facebook, flashback etc. Jag satt i mitt egna lilla hörn och var den enda i just den här avdelningen som hade det så jag var även den enda som arbetade med just det jag gjorde så jag skötte mig mer eller mindre själv.
Nu däremot jobbar jag på en industri, där jobbar jag faktiskt när jag är vid maskinen.
Måste ju bara fråga. Blev du inte sjukt uttråkad av alla slötid?
Själv trummar jag frustrerat med fingrarna på bordet så fort t ex någon sida laddar, enligt mitt tycke, för långsamt så jag inte kan göra mitt jobb i den snabba takt jag trivs bäst i.
Skulle aldrig falla mig in ägna mig åt facebook eller annat personligt på arbetstid. Är det slött hittar jag på nåt som t ex städar,rensar och organiserar istället.