Citat:
Ursprungligen postat av garmonbozia
tror ni på dom eller?'
ja trode inte på dom förän en gång då jag cyclade hem klockan tre på en natt och de stog en kvinna med en kåpa på sig. man såg inte ansikte eller nåt det var måndag natt, hon hade inte anlenin att vara där, ingen hund ingenting.........bara stod och tittade på ingetting ur sitt mörka ansikte. ja var rädd hela tiden då jag cyclade hem sen. sen dess tro ja på vampyrer, jag kan inte förstå nån anna förklaring.
men okey, vad finns det för beläg för att dom inte finns?:: om dom hade finns hade inte tusentals filmer om dom spelas in. dom hade vart smarta att hålla låg profil och göma sig bra, precis som leoparden för sitt byte. ingen hade vetat för ingen hade sätt dom och dom som såg dog och inte kunde berätta. om dom inte var försiktia med att göma sig skulle mänskor hitta och utrota allihop.
sen kan man ju unra va folk har fått det ifrån?? visa säger att det komer från rabiensmittade som visade samma beteende, blodtörstighet känsligt för ljus å så vidare. dracula kommer ju från nån tyrann greve på riktigt, så folk inbilla sig att han var nåt sjukt med honom och fantasin skena bort.
ni kanske tycker ja e dum i huvet, men ja frågar mycket hellre varför inte än varför.
Ingen anledning att vara där, hur kan DU avgöra det??? Hon kanske väntade på skjuts, hon skulle kanske ta sig en "gräsare" med sin granne, hennes hund kanske sket inne i en dunge. Vad hade du för anledning att vara där???
Natt? är det en sorts BMX?
Mörka ansikte, var det en neger? Tittade på ingenting? avgjorde du det ur vinkel på din Natt?
Har du sett många filmer med utomjordingar? Finns de? Om det finns nog många filmer med något är det med ens verkligt då? Finns alltså ICA-Stig på riktigt?
Ingen tycker att du är dum i huvudet, det räcker att läsa din text två gånger för att veta.