Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 3
  • 4
2003-08-02, 00:47
  #37
Medlem
Har laddat hem T3 och sett den både hemma och på bio, tycker själv att den är hur bra som helst!!!!
Citera
2003-08-02, 15:26
  #38
Awaiting Email Confirmation
Den var bra, kanske inte den bästa uppföljaren till 2.an, men den passar nog bäst för en fjärde film...

En sak som man inte kunde höra så bra på TS rippen jag drog ner var, va fan säger Arnold till Connor i husvagnen?... jag kommer döda dig det och det datumet, men varför?
Citera
2003-08-02, 15:37
  #39
Medlem
*LÄS INTE DETTA OM DU INTE SETT FILMEN *

Citat Grundig

"En sak som man inte kunde höra så bra på TS rippen jag drog ner var, va fan säger Arnold till Connor i husvagnen?... jag kommer döda dig det och det datumet, men varför? "

Skynet har ju hela tiden försökt ta koll på John, har du inte sett de två första filmerna ?

Terminator berättar att med anldedning av att john Connor i sin barndom fick så starka känslor för modellen T-800 så använde Skynet den modellen för att infiltrera och ta död på Connor i framtiden.
Citera
2003-08-02, 16:10
  #40
Awaiting Email Confirmation
Auuu fan, tackar tackar
Citera
2003-08-02, 17:52
  #41
Medlem
Alezmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av smulan
Hyfsad film. Men som uppföljare till The Terminator och T2 var den ett stort skämt ..... Storyn var ju för faan rixad från baksidan av ett mjölkpaket. Helt åt helvete...dock hyffsat slut .. Tycker T1000 var bra mycket mera smart och inte lika slafsig som TX..Han infiltrerade mera och körde mera på hjärna än slakt .. Som sagt tragiskt för oss som växt upp med dessa två rullar och så kommer detta ... Lika tragiskt som att uppleva slakten av Starwars sagan .. Någon som tycker anorlunda :?: :?:

Ja det gör jag!

Jag och mångra andra är helt övertygad om att storyn var bla den starkaste i serien, men skaparna var utan snack den svagaste i serien.

Vad i storyn var så dåligt i 3:an och så mycket bättre i 2:an och 1:an ?
Citera
2003-08-02, 18:15
  #42
Medlem
Alezman trevligt att du tycker anorlunda. En sak som jag slogs av storymässigt i T3 var att själva uppläget. I både T1 och T2 letar terminatorn efter John och därefter börjar jakten. Här är det mera pang på rödlöken. Sedan kändes det lite off med att den onda terminatorn inte var lika infiltrarande som i T2 samt att de hade skrivit ut Sarah Connor. Även en massa minus för känslan i filmen inte var lika mörk som i de första. Men den pucken hänger nog mera på själva skapadet av filmen. Personligen hade jag velat sett en T3 som utspelades bara i framtiden och handlade om John Connors och motsåndsrörelsens slutliga kamp mot Skynet..Men vem vet det kanske kommer en T4.
Citera
2003-08-02, 18:54
  #43
Medlem
Alezmans avatar
Helt klart håller med dig! Nu vet jag jue inte hur orignalmanuset var men jag tror det var som i de andra. Om vi ser till infiltreringen och dem sakerna men som sagt att de skapade det rätt uselt :/

Jag tror Cameron kunde ha gjort något riktigt smaskigt av 3:an, men men.

Någon mer än jag som tror att T1000 hade tagit T-X ?
Citera
2003-08-11, 23:38
  #44
Medlem
Jag såg den igår..en polare laddade ner den från dc++
Den var helt ok..
Men jag måste tillägga att jag inte är ngt stort fan av ngr av Arnolds filmer
Citera
  • 3
  • 4

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback