Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2014-03-30, 19:46
  #1
Medlem
Jag gick in på Willys Facebook-sida idag och såg ett ganska nytt inlägg om en trosa med en Hello Kitty karaktär som då heter Charmmy Kitty.
Denna trosa är tydligen för småbarn och jag fann inlägget väldigt komiskt men samtidigt något som jag förstår lite av den upprörda skribenten

Inlägget: https://www.facebook.com/Willys/posts/762490250428953
En bifogad bild i kommentarerna där, som innehåller mer kommentarer.

Jag tror detta skulle kunna sprida sig som löpeld och säkert något Aftonbladet skulle skriva om (vid nyhetstorka bl.a).

Vad tycker ni själv? Är det en aning konstigt att trosan heter just "Charmmy Kitty" som då ser ut som det menas "Charm my kitty", som denna person tycker sig vara liknelser med "Charm my pussy".
Citera
2014-03-30, 21:17
  #2
Medlem
fattar inte ens varför man orkar bry sig eller ens bli upprörd som visa verkar bli har man inget bättre för sig?
Citera
2014-03-30, 23:30
  #3
Medlem
Vindlings avatar
Haha! Den kinesiska producenten smällde väl bara på någon figur barnen gillar och sen har ingen brytt sig om att kolla... förren nu då
Citera
2014-03-31, 06:28
  #4
Medlem
Hasse.Hanssons avatar
Finner ingen som helst humor i detta, En WT morsa (Kolla hennes facebookprofil) Som istället för att gå och säga till personal och be dem plocka bort trosorna går och gör ett inlägg på facebook. Förmodligen så kommer de vell stå om detta imorgon i Aftonbladet samt Expressen. Dessutom kan hon verkar hon inte förstå att det antagligen är ett misstag. Men hon är vell en pengakåt hora som insett att hon kan få ett par tusenlappar av tidningen om hon ger dem rättigheterna för bilden på trosorna... Dock failade hon (Facebook äger bilden när hon laddat upp den)
EDIT: Hon är dessutom femenist.
__________________
Senast redigerad av Hasse.Hansson 2014-03-31 kl. 06:32.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback