Citat:
Ursprungligen postat av
Jomenserruatt
Noterar med ett gott intresse att Jonas försvarstal innehåller några rader om nätverk och LinkedIN profiler - vem vill vara kompis med en dömd? Luktar lång väg "guilty by association" - något han delar med landets Statsminister?
En enkel liten överblick på kartan så hittar vi en Br*n* R*inf*ldt. Grattis Jonas, din sajt gör en stor nytta.

Det är allmänt känt att han åkt dit för rattfylleri och det är ingen som bryr sig. Men att Reinfeldt, har ett särskilt gott öga till Jonas Häger är allom bekant. Tyvärr är det så. Dessutom bor JH:s föräldrrar och Reinfeldt i samma lilla område i Stockholm där människor tänker exakt likadant: nordöstra Stockholm.
Nåväl, har lite info om JH:s föräldrar men det går inte längre att publicera det här, då raderas det hur beskedlig infon än är. Som om det vore irrelevant info i en tråd som handlar om Jonas Häger. Ett lär det oss: det är känslig info. Så då är det läge att koncentrera våra ansträngning åt just det hållet.