Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2013-12-04, 22:27
  #1
Medlem
drink.luders avatar
God kväll allihopa, jag tänkte att vi kan ta upp det här med dick pics. Är det okej? Vad är syftet? Hur många tjejer/killar som mottagare blir verkligt upphetsade? Eller är det han som sänder som mår bra av det?
Länkar till ett inlägg om just det här, kan användas som grund för diskussion: http://www.thedailybeast.com/article...no-chance.html

Har fått dic pics på regular basis, men har inte riktigt hjärta att säga hur avtändande det faktiskt är. Snäppet värre är när pungen dyker upp som ett noppat kycklingbröst i bakgrunden. Hur resonerar ni?
Kan till viss nivå förstå ett hårt paket gömt i ett par kalsonger, men den allmänna uppfattningen bland tjejer (INTE alla) så är det faktiskt inte er penis vi vill se. Vi vill veta hur den känns, se er kropp, känna med sinnena.
Jaha. Där dök en penis upp. Jag baserar det mesta på vad man tänker på när man blir kåt: jag har kanske någon gång tänkt på en riktigt fin penis, men har den gett något resultat i mina drömmar? Tveksamt.
(Däremot kan det vara till värde när man är där, på plats.)

Min åsikt: glöm det. Gör det inte.

Vill gärna höra killar om det här!
Citera
2013-12-04, 22:30
  #2
Medlem
FuckedUpSeriouslys avatar
Många killar blir upphetsade av ett kvinnligt könsorgan och tror att ni funkar på samma sätt. För dom skulle bli jätteglada för en bild på en vagina.

Edit: själv skull jag aldrig skicka nåt sånt då jag mår illa vid åsynen av sådana bilder i ett mörkt rum.

Är heller inte så intresserad av motsvarande bilder på tjejer i mörka rum, ser liksom inte snyggt ut.

Är det däremot ljussatt ordentligt...
__________________
Senast redigerad av FuckedUpSeriously 2013-12-04 kl. 22:35.
Citera
2013-12-04, 22:35
  #3
Avstängd
Burross avatar
*skickar 67 kukbilder till ts på ren kukvisarimpuls* Wait what vad sa du?
Handlar nog mycket om projiceringar, vi blir ju alltid glada över bilder på fittor men mest är det nog exhibitionister som sysslar med dylikt för skicka kukbilder till helt random kvinnor vet jag inte riktigt vad man vill uppnå med annars om man inte tänder på att visa sig som så.
Citera
2013-12-04, 22:39
  #4
Medlem
drink.luders avatar
Men vad förväntas av mottagaren då?
Virtual high-five?
Citera
2013-12-04, 22:41
  #5
Medlem
TheDenverGentlemans avatar
Tror det kan ha att göra med att många killar skulle uppskatta en vago-pic av tjejen, och utgår från att det är ömsesidigt.
Citera
2013-12-04, 22:42
  #6
Medlem
FuckedUpSeriouslys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av drink.luder
Men vad förväntas av mottagaren då?
Virtual high-five?

Men om vi säger att det är en svartvit bild där man även ser den vältränade kroppen, bättre då?
Citera
2013-12-04, 22:45
  #7
Medlem
drink.luders avatar
Citat:
Ursprungligen postat av FuckedUpSeriously
Men om vi säger att det är en svartvit bild där man även ser den vältränade kroppen, bättre då?

Personligen kan jag acceptera det, då finns det ju något för mig också.
Problemet med ett ensamt kön är att det är så sårbart och framför allt att man hinner granska det. Det är inte neutralt, det är avtändande.
Citera
2013-12-04, 22:46
  #8
Medlem
FuckedUpSeriouslys avatar
Förresten undrar jag om den här Jonah Falcon kommer undan med en dick pic? Ni vet 34centimetarn.
Citera
2013-12-04, 22:49
  #9
Medlem
drink.luders avatar
Citat:
Ursprungligen postat av FuckedUpSeriously
Förresten undrar jag om den här Jonah Falcon kommer undan med en dick pic? Ni vet 34centimetarn.

Nej. Nej. Aj.
Citera
2013-12-04, 23:03
  #10
Medlem
KnackehaxanMias avatar
Jag har några bilder i min mobil på en och samma kuk - jag touchar fram dom bilderna regelbundet och kommer lite lagom skönt - jag tycker att det är upphetsande till max! men det är ju bara för att jag vet vem personen i fråga är. Jag skulle inte bli upphetsad av en kukbild från random kille - aldrig!
Citera
2013-12-04, 23:16
  #11
Medlem
Skicka runt bilder på sin kuk till tjejer/killar man inte känner handlar om exibonism. Man gillar att blotta sig helt enkelt.

Vid en relation är de olika. Vissa blir kåta av kuk & fittbilder. Andra inte. Själv älskar jag när min partner skickar porrbilder. Både helkropps bilder eller med fokus på fittan/tuttarna, och de är vi ömsesidiga om. Upphetsande.

Kan bli kåt av annat pornografi också såklart. Behöver inte vara på min flickvän, men materialet från henne är helt klart det bästa.

Många killar har nog en övertro om att en spontan kukbild till en tjej ska göra dom kåta direkt. Riktigt så är de inte. Män är mer visuella.
__________________
Senast redigerad av Floosiki 2013-12-04 kl. 23:19.
Citera
2013-12-04, 23:28
  #12
Avstängd
Burross avatar
Citat:
Ursprungligen postat av drink.luder
Men vad förväntas av mottagaren då?
Virtual high-five?

Tror det räcker med att veta att man visat upp den kanske. Svar eller någon reaktion blir liksom bara grädde på moset eller ja sperma på ollonet i detta fallet.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback